Diego in Samir Handanovič - obračun, ki se lahko ponovi tudi v JAR-u, saj je Brazilija ena izmed možnih nasprotnikov Slovenije iz prvega bobna. Foto: EPA
Zvonimir Soldo (Köln)
Trener Kölna Soldo je zgodnji menjavi Slovencev označil kot zgolj taktični. Brečko je zamudil pri drugem golu, Novakovič pa se je v 45 minutah le 13-krat dotaknil žoge. Foto: EPA
Matej Mavrič (TuS Koblenz)
Branilec Matej Mavrič je lani za Koblenz dosegel šest golov, a od tega kar štiri z enajstmetrovk. Foto: EPA

Najburnejši sprejem v klubu sta doživela Milivoje Novakovič in Mišo Brečko, ki bosta morala zaradi prepoznega prihoda iz Slovenije plačati po pet tisoč evrov kazni. Za nameček sta oba "Mišota" doživela še hladni tuš na prvenstveni tekmi Kölna s Hoffenheimom (0:4). Brečko je bil zamenjan že po pol ure, "Nova" pa ob polčasu, njuni imeni pa sta bili ob najavi izžvižgani. Na koncu so navijači zahtevali odstop trenerja Zvonimirja Solda, a tega klubska uprava še naprej podpira. Bosta Slovenca še dolgo grešna kozla "kozličkov"?

Z glavo zabil prvi gol letos
Edini reprezentant, ki se je pretekli konec tedna vpisal med strelce, je bil Matej Mavrič Rožič. Kapetan Koblenza se je med dodatnimi kvalifikacijami z Rusijo ubadal predvsem s težavami v hrbtu, zaradi česar se je šele v Mariboru vrnil vsaj na rezervno klop. Prihranjeno energijo je Primorec izkoristil v 76. minuti srečanja proti Alemannii iz Aachna, ko je z glavo dosegel prvi letošnji zadetek v 2. Bundesligi in odločil tekmo. Koblenz je po 13. krogih sicer šele na 16. mestu druge nemške lige.

Zlatan priigral odločilno 11-m
Proslavila se je tudi belgijska slovenska naveza Marko Šuler in Zlatan Ljubijankič, ki je Gentu pomagala do uspeha nad Standardom iz Liega (2:1). Ljubijankič je v 65. minuti izsilil najstrožjo kazen, ki jo je v končni izid in zmago nad branilci naslova prelil nekdanji napadalec Triglava Adnan Čustović. Do konca sta Šuler in Ljubijankič zapravila lepi priložnosti, da bi povišala izid.

Bližnje srečanje Diega in "Sarme"
Kot zadnji je na igrišče v nedeljo zvečer stopil Samir Handanovič, čigar Udinese je gostoval pri Juventusu. Prvi slovenski vratar je blestel skozi vse srečanje, pri zadetku Grossa v 51. minuti pa je bil nemočen. Ob koncu prvega polčasa je posredoval tik pred Brazilcem Diegom, ki je zaradi nevarne igre prejel rumeni karton, a tudi "Sarma" je bil opomnjen zaradi protestiranja. Rezervni vratar Slovenije Aleksander Šeliga je medtem doživel najhujši poraz v dresu rotterdamske Sparte, Venlo je nekdanjemu Celjanu natresel pravo "petardo".

Šišič se vrača v Grčijo, Matavž zadeva
Matjaž Kek je Slovenijo popeljal na mundial z 22 reprezentanti, v Južnoafriško republiko pa jih bo lahko odpeljal 23. Boj za zadnje mesto, če seveda ne bo poškodb, bo silovit, a dva kandidata sta jasna. Mirnes Šišič je po zgrešeni zgodbi s Crveno zvezdo pripravljen na vrnitev na igrišča, po novem letu bo okrepil enega izmed grških prvoligašev. Odločitev je pričakovana, saj se je ravno z igrami na jugu Evrope Šišič prebil v reprezentanco.

Drugi kandidat je Tim Matavž, ki je prvič letos odigral celotno srečanje za Groningen, pri tem pa dosegel edini zadetek za zeleno-bele, ki jih je Waalvijk premagal s 3:1. 20-letni napadalec iz Gorice je s tremi zadetki celo prvi strelec kluba s severa Nizozemske.

Zlatko DedičBochum (NEM)Hamburger SV - Bochum 0:1/zunajkadra
Zlatan LjubijankičGent (BEL)Gent - Standard Liege 2:1vso tekmoizsilil 11-m za 2:1
Milivoje NovakovičKöln (NEM)Köln - Hoffenheim 0:3do 45. minute/
Nejc PečnikNacional (POR)Nacional - Fatima (P) 4:3 *od 46. minute

zgrešil pri izvajanju enajstmetrovk

NEKDANJI REPREZENTANTI Z NAJMANJ 25 NASTOPI
Milenko AčimovičAustria Dunaj (AVT)Rapid - Austria Dunaj 4:1vso tekmopodal za 3:1
Nastja ČehRijeka (HRV)Rijeka - Istra 1961 2:0vso tekmo/
Klemen LavričSturm Gradec (AVT)Sturm - Ried 0:2od 63. minute/