Frank Lampard je kljub govoricam, da utegne zapustiti Chelsea, nepogrešljiv člen aktualnih evropskih prvakov. V letošnji sezoni Chelsea z njim v postavi na vseh 11 tekmah še ni izgubil, od teh tekem je slavil 10-krat. Foto: Reuters
Steven Pienaar
Steven Pienaar je z zadetkom v 64 sekundi postavil nov mejnik v klubski zgodovini Evertona. Ekipa z Goodison Parka je v koledarskem letu prek njega dosegla 65. zadetek in tako popravila rekord iz leta 1996, ko je mrežo zatresla 64-krat. Foto: Reuters
Rafael Benitez
Rafael Benitez je strup za Everton. Na zadnjih sedmih prvenstvenih tekmah z modro ekipo iz mesta Beatlov (na večini tekem je v Merseyside derbijih vodil Liverpool) osvojil 19 točk. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je s 15 zadetki najboljši strelec v letošnji sezoni Premier lige. Foto: Reuters
Harry Redknapp
Harry Redknapp, menedžer Queens Park Rangers, je bil zelo nezadovljen nad predstavo svojih varovancev. Na drugi strani na klopi Liverpoola ni bilo kolega Brendana Rodgersa, ki zaradi bolezni ni pripotoval na Loftus Road. Foto: Reuters

Mož odločitve je bil kapetan Frank Lampard, ki je še pred odmorom izid z glavo izenačil. Domačo obrambo je s hitrim predložkom pred vrata presenetil Ramires, Lampard pa je s strelom na napačni nogi ujel vratarja Tima Howarda in zadel za 1:1.

Zmagoviti zadetek je angleški vezist dosegel v 72. minuti, ko se je pred Howardovimi vrati po zmedi v obrambi gostiteljev znašel najbolje in žogo iz neposredne bližine v mrežo poslal pod prečko.

Trikrat se je zatresel okvir gola
Everton, ki je tekmo začel silovito in po vratnici Victorja Anichebeja povedel z zadetkom Stevena Pienaarja v 2. minuti, je bil sicer nevarnejši. Gostitelji so trikrat zadeli okvir vrat, Nikica Jelavić je imel na koncu še eno priložnost za izenačenje, a mu ni uspelo premagati rezervnega vratarja Rossa Turnbulla, ki je ob polčasu zamenjal poškodovanega Petra Čecha, ki je v slačilnici ostal zaradi poškodbe gležnja.

Liverpool do gladke zmage na Loftusu
Nogometaši Liverpoola so se po porazu s Stokom v prejšnjem krogu (3:1) znesli nad QPR-jem, ki je že v slabe pol ure prejel tri zadetke. V 10. minuti je Luis Suarez zlahka preigral neorganizirano obrambo Londončanov in z diagonalnim strelom žogo pospravil v malo mrežico. Drugič se je med strelce vpisal šest minut pozneje, ko je odbito žogo iz neposredne bližine poslal v gol. Gostitelji so kmalu zatem zahtevali 11-metrovko, ko je žoga po strelu Adela Taarabta Daniela Aggerja zadela v roko, a je piščalka glavnega sodnika Anthonyja Taylorja ostala nema. Na 0:3 je po predložku Stevna Gerrarda z glavo nato povišal Agger.

Londončani so v drugem polčasu zaigrali bolje, večkrat so nevarno pritisnili na vrata Joseja Reine, a jim ni uspelo doseči vsaj častnega zadetka. QPR še naprej zaseda zadnje mesto na prvenstveni lestvici, Liverpool je skočil na 9. mesto.

20. krog, nedeljski tekmi:
EVERTON - CHELSEA 1:2 (1:1)
Pienaar 2.; Lampard 42., 72.

Everton:
Howard, Baines, Heitinga, Jagielka, Distin, Hitzlsperger (78./Barkley), Osman, Pienaar (80./Oviedo), Jelavić, Naismith (76./Vellios), Anichebe.

Chelsea: Čech (46./Turnbull), Ivanović, Cole, David Luiz, Cahill, Azpilicueta, Ramires, Lampard, Mata (85./Oscar), Hazard (74./Moses), Torres.

Sodnik: Howard Webb

QPR - LIVERPOOL 0:3 (0:3)
Suarez 10., 16., Agger 28.

Queens Park Rangers: Julio Cesar, Traore, Hill, Onuoha, Nelsen, Diakite (63./Granero), Taarabt, Wright-Phillips, M'bia, Cisse (46./Derry), Mackie.

Liverpool: Reina, Johnson, Jose Enrique (71./Suso), Agger, Škrtel, Gerrard, Henderson (64./Lucas), Downing, Allen, Sterling, Suarez.

ARSENAL - NEWCASTLE 7:3 (1:1)
Walcott 20., 73., 91., Oxlade-Chamberlain 50., Podolski 64., Giroud 85., 87.; Ba 43., 69., Marveaux 59.

MANCHESTER UNITED 20 16 1 3 50:28 49 MANCHESTER CITY 20 12 6 2 38:19 42 CHELSEA 19 11 5 3 39:18 38 TOTTENHAM 20 11 3 6 36:26 36 ARSENAL 19 9 6 4 39:21 33 EVERTON 20 8 9 3 33:25 33 WEST BROMWICH A. 20 10 3 7 28:25 33 STOKE CITY 20 6 11 3 21:17 29 LIVERPOOL 20 7 7 6 31:26 28 SWANSEA 20 7 7 6 29:24 28 NORWICH 20 6 7 7 23:32 25 WEST HAM 19 6 5 8 22:23 23 SUNDERLAND 20 5 7 8 21:26 22 FULHAM 20 5 6 9 30:36 21 NEWCASTLE 20 5 5 10 26:37 20 WIGAN 20 5 3 12 22:35 18 ASTON VILLA 20 4 6 10 15:39 18 SOUTHAMPTON 19 4 5 10 26:37 17 READING 20 2 7 11 22:37 13 QUEENS PARK RANG. 20 1 7 12 16:36 10