Mohamed Salah je z dvema mojstrskima zadetkoma odločil tekmo na Anfieldu. Foto: Reuters

Izbranci Jürgena Kloppa imajo neverjetnih 49 točk, zbrali so 16 zmag, edini točki pa so oddali na Old Traffordu, ko so remizirali z Manchester Unitedom (1:1).

Salah osmešil Fermenio
Gostitelji niso našli pravega ritma v prvem polčasu. Sedem minut pred odmorom so povedli, potem ko je Abdoulaye Doucoure slabo zadel žogo v kazenskem prostoru Liverpoola. Redsi so izvedli sijajen protinapad, Sadio Mane je podal do Salaha, ki je preigral Kika Femenio, si naravnal žogo na desnico in jo velemojstrsko zavrtinčil v mrežo. V 42. minuti je imel veliko priložnost Ismaila Sarr, vendar je zelo slabo zadel žogo.

Gostje zapravili številne priložnosti
V 50. minuti je Mane z glavo zatresel mrežo po podaji Xherdana Shaqirija, vendar se je oglasil videosodnik in zadetek je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Liverpool ni našel prave igre v nadaljevanju. Gostje so bili res neučinkoviti, predvsem Gerard Deulofeu in Sarr sta zapravila največji priložnosti za izenačenje.

Teemu Pukki, ki je Finsko prvič popeljal na evropsko prvenstvo, je zadel za vodstvo Norwicha na stadionu King Power. Foto: Reuters

Kazen je prišla v zadnji minuti rednega dela, ko je rezervist Divock Origi slabo streljal z desetih metrov, žogo je zadel slabo, a prišla je do Salaha, ki je velemojstrsko reagiral in jo s peto poslal v mrežo.

Klopp: Ne moremo briljirati na vsaki tekmi
"To ni bila ravno najlepša tekma. Vseeno sem presrečen s tremi točkami. Res imamo naporen spored tekem in ne moremo briljirati na vsakem srečanju. Watford je bil neugoden tekmec," je poudaril Klopp, ki ga čaka res peklenski teden.

V torek proti Aston Villi, v sredo že v Dohi
V torek se bo Liverpool srečal z Aston Villo v četrtfinalu ligaškega pokala, že v sredo pa ga čaka polfinale svetovnega klubskega prvenstva v Dohi proti mehiškemu Monterreyu, finale bo nato na sporedu v soboto.

Redsi so v Premier ligi neporaženi že 34 tekem zapored, rekord pa drži Arsenal, ki med majem 2003 in oktobrom 2004 ni izgubil 49-krat zapored.

Dan Gosling je z izjemnim lobom odločil na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Pukki odščipnil dve točki Leicestru
Tri točke so postale še vrednejše v nadaljevanju popoldneva, saj je prvi zasledovalec Leicester na stadionu King Power le remiziral z Norwichem (1:1). Izjemni napadalec Teemu Pukki je zadel po protinapadu v 26. minuti. Sedem minut pred odmorom je Jamie Vardy po podaji iz kota streljal z glavo, vratar Norwicha Tim Krul pa je nespretno posredoval in žogo potisnil v lastno mrežo.

Gosling z mojstrskim lobom potopil Chelsea
Tudi Chelsea popušča. Tokrat je izgubil na Stamford Bridgeu proti Bournemouthu z 0:1. Odločil je Dan Gosling v 84. minuti, ko je lobal vratarja Kepo Arrizabalago, čeprav je bil s hrbtom obrnjen proti vratom. Žoga je prečkala golovo črto, Cesar Azpilicueta jo je izbil prepozno. Stranski sodnik je dvignil zastavico in glavni delivec pravice Graham Scott je pokazal, da se igra nadaljuje. Oglasil se je videosodnik in priznal zadetek, saj Gosilng ni bil v prepovedanem položaju.