Luis Alberto proslavlja gol za izenačenje (1:1). Foto: EPA

Lazio je bil nevarnejši in konkretnejši, v 90. minuti je celo kratek čas proslavljal zmago, ko je mrežo Rome zatresel Manuel Lazzari, ampak sodnik ga zaradi prepovedanega položaja ni priznal.

Kolarov natančen z bele točke
Roma je povedla v 16. minuti, in sicer po zaslugi nogometaša Lazia Sergeja Milinkovića Savića, ki je igral z roko v kazenskem prostoru po predložku Edina Džeka, tako da je sodnik pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel reprezentančni kolega Milinkovića Savića, Aleksandar Kolarov je streljal močno z levico pod prečko.

Aleksandar Kolarov je Romo povedel v vodstvo. Uspešno je izvedel 11-metrovko. Foto: EPA

Z videnim v prvem polčasu pa so vsi zbrani na stadionu Olimpico lahko še kako zadovoljni, saj sta obe ekipi imeli veliko priložnosti.

Lazio trikrat v okvir vrat, Roma dvakrat
Ekipi sta kar petkrat zatresli okvir vrat – za Lazio je v 3. minuti Lucas Leiva poskusil z volejem, nato je Ciro Immobile v 25. minuti močno streljal iz bližine, 33 sekund pozneje pa je Joaquin Correa poskusil z diagonalo. Za Romo pa je Nicolo Zaniolo dvakrat streljal z levico z okoli 20 m in zadel vratnico.

Luis Alberto izenačil
V drugem polčasu je Lazio izenačil v 58. minuti. Milinković-Savić se je odkupil, ko je ukradel žogo Kolarovu, podal je Immobileju, ki je po preigravanju lepo zaposlil Luisa Alberta, ta je streljal od blizu v spodnji levi kot in zadel za 1:1.

Pau Lopez preprečil veselje Correi
V 64. minuti je Correa zapravil največjo priložnost, z levico je streljal s petih metrov, a je meril preveč po sredini, s parado se je izkazal Pau Lopez. V 86. minuti je Lazio še četrtič zatresel okvir Rominih vrat – Marco Parolo je z levico zadel prečko.

2. krog:
LAZIO - ROMA 1:1 (0:1)
Alberto 59.; Kolarov 16./11-m

Lazio: Strakosha, Radu, Acerbi, Luiz Felipe (40./Bastos), Lulić (78./Jony), Alberto, Lucas Leiva, Milinković-Savić (71./Parolo), Lazzari, Correa, Immobile.

Roma: Lopez, Florenzi (89./Diawara), Mancini, Fazio, Kolarov, Cristante, Pellegrini, Under (67./Pastore), Zaniolo (79./Santon), Kluivert, Džeko.

Sodnik: Marco Guida

Nova okrepitev Interja Romelu Lukaku je milanski ekipi zagotovil zmago nad Cagliarijem v 72. minuti, ko je uspešno izvedel 11-metrovko. Foto: EPA

BOLOGNA - SPAL 1:0 (0:0)