Navijači Milana imajo novega ljubljenca. To je 18-letni brazilski napadalec Pato. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimovic je v letošnji sezoni Serie A zabil že 11 zadetkov. Pred njim je le Juventusov napadalec David Trezeguet (13). Foto: EPA
Samir Handanovič
Samir Handanovič še naprej brani v izvrstni formi. Foto: EPA

Navijači Milana so nestrpno pričakovali debi 18-letnega čudežnega brazilskega dečka Pata, ki je navdušil in že na prvi tekmi zabil gol. "Rossoneri" so s 5:2 premagali Napoli, dosegli svojo prvo sezonsko zmago na domačem stadionu (!?), za nameček pa prisostvovali še izjemnemu povratku Ronalda.

Ronaldova vrnitev z dvema zadetkoma
Najboljši strelec svetovnih prvenstev je po poškodbi zaigral drugič v letošnji sezoni in dvakrat premagal nasprotnega vratarja. Po en zadetek sta dodala še Clarence Seedorf in Kaka, vendar je vse zasenčil novi ljubljenec tifosov Milana Pato. Najstnik je v 78. minuti lepo sprejel dolgo podajo Favallija in jo s silovitim strelom poslal pod nogami vratarja Napolija Iezza. Čustva so bila tako silovita, da je Brazilec izbruhnil v jok, navijači Milana pa padli v ekstazo.

Inter ohranil 7 točk naskoka
Inter, ki je dobil zadnjih 11 tekem, če upoštevamo vsa tekmovanja, je po 18 krogih še vedno neporažen in ima 7 točk naskoka pred Romo. Tokrat je s 3:2 padla Siena. Rimljani so v Bergamu nadoknadili zadetek zaostanka in z goloma Francesca Tottija in Mancinija v razmaku šestih minut premagali Atalanto z 1:2.

Del Piero rešil točko
Juventus je že v soboto le remiziral v Catanii (1:1), zahvaljujoč enajstmetrovki Alessandra Del Piera v zadnji minuti. Zdaj zaostaja za 10 točk. Milan bo zvečer gostil Napoli, pod povečalom pa bo debi novega čudežnega dečka brazilskega nogometa, 18-letnega Pata, ki naj bi v koncu napada zaigral s povratnikom Ronaldom.

Ibrahimovic junak Interja
Inter je v Toskani povedel v 26. minuti po sumljivo dosojeni enajstmetrovki, ko sta se v kazenskem prostoru zaletela domači branilec in Julio Cruz. Najstrožjo kazen je v zadetek spremenil Ibrahimovic. Le pet minut pozneje je za izenačenje poskrbel kar Ivan Cordoba, ki je pod pritiskom Massima Maccaroneja žogo preusmeril v lastno mrežo. Milančani so spet povedli tik ob koncu polčasa. Po podaji Ibrahimovica je zadel Esteban Cambiasso, domnevno iz prepovedanega položaja. Švedski reprezentant je srečanje dokončno odločil v 52. minuti, ko je z roba kazenskega prostora mojstrsko zadel zgornji levi kot nasprotnikovih vrat.

Handanovič ohranil čisto mrežo
Na visokem četrtem mestu ostaja Udinese, za katerega je delo spet brezhibno opravil slovenski vratar Samir Handanovič. Videmčani so z 0:1 slavili pri zadnjeuvrščenem Cagliariju, čeprav so večino tekme igrali z igralcem manj. Edini zadetek je v 32. minuti dosegel Fabio Quagliarella. "Sarma" je večkrat odločilno posredoval predvsem v drugem delu in bil eden izmed najzaslužnejših za nove tri točke.