Junak Borussie, Sebastien Haller. Foto: Reuters

Potem ko so si nogometaši Bayerna privoščili hud spodrsljaj, je Borussia iz Dortmunda dan zatem svojo nalogo opravila in na gostovanju v Augsburgu osvojila poln izkupiček točk, s čimer se je krog pred koncem prvenstva zavihtela na vrh Bundeslige. Mož odločitve je bil Sebastien Haller, ki je prvi zadetek na WWK Areni dosegel po slabi uri igre.

Natančneje v 59. minuti, ko je z diagonalnim strelom po tleh žogo za hrbet nemočnega Tomasa Koubeka poslal ob levi vratnici. Zmago velikana iz Porurja je isti igralec potrdil v zaključku tekme.

V 84. minuti je po vložku rezervista Marca Reusa zadel prazno mrežo iz neposredne bližine. Končni izid je v 94. minuti postavil Julian Brandt, ki je po lepi akciji zadel v spodnji desni kot. Augsburg je sicer od 38. minute igral brez izključenega Felixa Uduokhaija.

Borussia bo prihodnjo soboto gostila Mainz. Če bo slavila, se bodo Dortmundčani veselili prvega naslova nemškega prvaka po maju 2012, ko je bil trener Jürgen Klopp.

Veliko veselje nogometašev Leipziga na Allianz Areni. Do sobotnega večera so rdeči biki le enkrat na domači zelenici premagali Bayern. Prva zmaga v Münchnu pomeni velik udarec za serijske nemške prvake. Foto: Reuters

Gnabry kronal veliko premoč Bayerna
V prvem polčasu obračuna med Leipzigom in Bayernom ni prav nič kazalo na zmago rdečih bikov. Bayern je bil za razred boljši tekmec. V 18. minuti je vratar Leipziga Janis Blaswich sijajno posredoval po strelu Thomasa Müllerja.

Serge Gnabry je dosegel zadetek na četrti zaporedni tekmi, a to ni bilo dovolj niti za točko. Foto: Reuters

V 25. minuti je Müller lepo zaposlil Serga Gnabryja, ki se je otresel Willyja Orbana in z leve strani močno streljal z desno nogo. Žogo je od vratnice poslal v mrežo.

Po pol ure igre je Jamal Musiala zadel še zunanji del mreže. Vodstvo z 2:0 je viselo v zraku, saj so bili gostje popolnoma nemočni.

Sommer trikrat posredoval v dveh minutah
Leipzig se je prebudil v 34. minuti. Dominik Szoboszlai je z volejem z roba kazenskega prostora ogrel dlani Yanna Sommerja. V naslednji minuti je odlični napadalec Christopher Nkunku poskusil z leve strani, a je bil Švicar v vratih Bayerna znova zbran. S parado se je izkazal tudi po strelu Danija Olma z glavo. Tik pred odmorom je Kingsley Coman z glavo iz ugodnega položaja malce zgrešil vrata.

Konrad Laimer je bil najboljši igralec tekme. Že vsaj pol leta je jasno, da bo poleti prestopil k Bayernu. Foto: Reuters

Laimer prekrižal načrte novim soigralcem
Na začetku nadaljevanja je Bayern skušal umiriti igro. Ni več pritiskal, Leipzig je imel vse večjo posest žoge. V 65. minuti so imeli Bavarci kot, po odbiti žogi pa so rdeči biki stekli v protinapad štirih proti enemu. Joao Cancelo je blokiral strel Nkunkuja, a se je žoga odbila do Konrada Laimerja, ki jo je z desno nogo udaril pod prečko za 1:1.

25-letnik avstrijski reprezentant bo od 1. julija naprej igral za Bayern. Tokrat je bil najboljši igralec tekme. Ogromno je pretekel in odigral brezhibno na sredini igrišča.

Nkunku in Szoboszlai natančna z bele točke
Trener Marco Rose je v igro poslal še Kevina Kampla in Emila Forsberga. Čutil je, da lahko preseneti, saj so gostitelji vse bolj popuščali.

Četrt ure pred koncem je Benjamina Pavard v kazenskem prostoru pohodil Nkunkuja. Sodnik Deniz Aytekin je takoj pokazal na belo točko. Nkunku je z močnim strelom po sredini vrat poskrbel za vodstvo Leipziga.

Dominik Szoboszlai in Christopher Nkunku sta bila razigrana v drugem polčasu. Foto: Reuters

Pet minut pred koncem je Noussair Mazraoui z roko odbil žogo v kazenskem prostoru po podaji iz kota. Leipzig je imel na voljo še drugo najstrožjo kazen. Szoboszlai je z močnim strelom v levi spodnji kot zapečatil usodo Bayerna.

Rdeči biki dvignili vstopnico za Ligo prvakov
Razočarani navijači Bayerna so že precej pred koncem tekme zapustili stadion. Razočaranje je bil ogromno, a prva zmaga Leipziga na Allianz Areni je bila popolnoma zaslužena. Rdeči biki so igrali sproščeno in si zagotovili nastop v Ligi prvakov tudi v naslednji sezoni.

"Ob odmoru smo čutili, da lahko naredimo preobrat. V prvem polčasu smo igrali zelo slabo, izgubili smo veliko žog. Po izenačenju na 1:1 smo pridobili samozavest. Začutili smo priložnost za zmago," je bil zadovoljen trener Rose.

Tuchel: Zelo smo pomagali Leipzigu do zmage
"Nimam pravega pojasnila, zakaj smo tako slabo igrali v drugem polčasu. Po prvem polčasu smo zasluženo vodili, lahko bi bilo tudi 2:0. Po dobrih zadnjih tednih sem vseeno mislil, da bomo igrali precej bolje. V drugem polčasu smo bili slabo postavljeni na igrišču, izgubljali smo žoge, tehnične napake so si sledile. Zelo smo pomagali Leipzigu do zmage. Zelo slabo prenašam poraze. To je bil velik korak nazaj," je na novinarski konferenci povedal Tuchel.

Müller: Vedno ko Bayern ni na vrhu, je nekaj zelo narobe
"Vodili smo z 1:0 in imeli kot, pa smo prejeli zadetek iz protinapada štirih proti enemu. V drugem polčasu smo bili zelo slabi. Naredili smo preveč napak in omogočili Leipzigu zmago. En protinapad in dve enajstmetrovki smo jim poklonili. Če bo Borussia dobila zadnji dve tekmi, bo osvojila naslov in čestitali jim bomo. Vedno ko Bayern ni na vrhu, je nekaj zelo narobe," je poudaril Müller.

Salihamidžić vztraja, da je bila menjava trenerja prava poteza
Ogromno kritik je že prejel športni direktor Hasan Salihamidžić, ki ga 30. maja čaka zagovor pri upravnem odboru kluba. Pred svetovnim prvenstvom v Katarju je imel Bayern devet točk naskoka pred dortmundsko Borussio.

Na častni tribuni so bili številni znani obrazi. Nekdanja asa Arjen Robben in Franck Ribery sta dobila velik aplavz pred začetkom tekme. Tudi nekdanji nemški selektor Joachim Löw si je ogledal derbi kroga, manjkal ni niti zdajšnji selektor Hansi Flick. Foto: Reuters

"Pred tekmo sem bil optimist. Odlično smo se pripravili na tekmo. Pol ure smo igrali zelo dobro, potem pa smo vse bolj popuščali. Zelo smo razočarani po taki predstavi. Zdaj nimamo več usode v svojih nogah," je razmišljal nekdanji reprezentant BiH-a, ki je z Bayernom osvojil Ligo prvakov maja 2001 v Milanu.

Julian Nagelsmann je marca v osmini finala Lige prvakov v velikem slogu izločil Paris SG, a je moral po porazu v Leverkusnu oditi, saj je Bayern izgubil vodstvo v prvenstvu.

"Še vedno menim, da je bila menjava trenerja prava poteza. Tuchel je zelo dobro delal z ekipo, čeprav zdaj vse kaže, da ne bomo osvojili nobene lovorike. Vsak trener potrebuje nekaj časa, da pripravi ekipo po svojih željah. V sedmih tednih je težko sestaviti zmagoviti mozaik, potem ko že marca ni šlo po načrtih. Imamo zelo dobro ekipo, ki je sestavljena za osvajanje lovorik. Vsako leto ne moremo biti na vrhu," je dodal Salihamidžić.