Rok Kronaveter je odigral vso tekmo in zabil gol nekaj sekund pred koncem. Foto: www.alesfevzer.com
Hadžić novo obdobje pri Olimpiji začel z zmago

Srečanje v Stožicah je v 79. minuti prelomil Mario Jurčević, ki je z roba kazenskega prostora z močnim diagonalnim strelom po tleh premagal vratarja Horvata. V sodnikovem podaljšku je mrežo zatresel še Rok Kronaveter. Po dveh remijih, ki sta odnesla Roberta Pevnika in ustoličila Hadžića, so Ljubljančani le osvojili tri točke. Kljub temu devet krogov pred koncem za Mariborom še vedno zaostajajo za velikih 12 točk.

Hadžić je lahko zadovoljen z rezultatom, nikakor pa ne z igro svojih varovancev, ki je bila večji del anemična, raztrgana in polna napak, a tekmeci tega niso izkoristili, čeprav so bili v drugem polčasu boljši.

Ljubljančani so sicer na začetku prevzeli pobudo, toda akcije niso bile nevarne. V 16. minuti pa so bili vendarle blizu gola, ko je Rok Kronaveter dobro izvedel prosti strel, gostujoči vratar Luka Janžekovič pa je žogo odbil v okvir vrat. V 25. minuti so imeli priložnost tudi Kidričani, Matic Vrbanec je neoviran z desetih metrov streljal z glavo, toda veselje mu je preprečil ljubljanski vratar Nejc Vidmar.

Olimpija si je v 44. minuti vendarle priigrala priložnost, po protinapadu in preigravanju je Asmir Suljić prišel v kazenski prostor, a streljal premalo močno, da bi premagal Janžekoviča.

V drugem delu so na igrišču zagospodarili Kidričani, v 58. minuti so imeli priložnost, ki bi lahko prelomila tekmo v njihovo korist. Lucas Mario Horvat je že premagal Vidmarja, toda žogo je z golove črte izbil Jurčević.

Šah-mat Prekmurcev v uvodnih štirih minutah
Na uvodni nedeljski tekmi 27. kroga je Mura v Celju dosegla pomembno zmago v boju za tretje mesto. Izid je bil 2:0. Pot do zmage so si Prekmurci tlakovali že v uvodnih štirih minutah, ko sta zadela Alen Kozar in Nino Kouter. Mura, ki ne pozna poraza že pet tekem zapored, je na lestvici preskočila Celjane in za tretjimi Domžalami zaostaja le še za točko.

Mura, ki je imela spet glasno spodbudo svojih navijačev, je povedla že v prvem napadu, ko se je žoga nekaj časa odbijala v kazenskem prostoru, nato pa prišla izven njega do Alena Kozarja, ki je z natančnim strelom z 20 metrov premagal vratarja Metoda Jurharja.

Zadetka s tekme Celje – Mura

Na drugi gol ni bilo potrebno dolgo časa čakati. Po neuspešni akciji Rudija Požega Vancaša so na drugi strani spet do priložnosti prišli muraši, žoga se je spet odbila od domače obrambe, tokrat do Nina Koutra, ki jo je prek vratarja poslal v mrežo.

V nadaljevanju prvega polčasa so imeli gosti še nekaj priložnosti, a so ostale neizkoriščene. Na drugi strani je bil najnevarnejši igralec Rudi Požeg Vancaš, najlepšo priložnost je imel v 22. minuti, ko mu je veselje preprečil vratar Matko Obradović.

Na začetku drugega dela so domači krenili v napade, a tekmeci so jih brez težav zaustavljali. Celjani so imeli le nekaj polpriložnosti, nekajkrat so poskušali s strelom od daleč, vendar so bili gosti celo nevarnejši. Tako so po dveh porazih na medsebojnih tekmah prišli do prve zmage nad Celjani v tej sezoni.

Krčani zaostanek za Goričani znižali na šest točk
Nogometaši Krškega, ki jih po novem vodi Hrvat Andrej Panadić, so pred gostovanjem v Novi Gorici zmagali le trikrat, zadnjič v 18. krogu, ko so ugnali prav Gorico. Zdaj so vajo ponovili (1:2) in v obračunu zadnjeuvrščenih ekip na prvenstveni lestvici vknjižili točke, ki jim še dajo upanje, da ujamejo vsaj še kvalifikacije za obstanek v ligi.

Za gostitelje se je tekma, ki ni poskrbela z veliko priložnostmi in dobrim nogometom, začela odlično, saj so že v osmi minuti povedli. Po kotu, ki ga je izvedel Uroš Celcer, je bil v kazenskem prostoru najvišji branilec Žiga Lipušček in povedel svojo ekipo v vodstvo.

V 42. minuti je Matteo Tomiček v kazenskem prostoru s prekrškom zaustavil Marina Perića, najstrožjo kazen pa je natančno izvedel Ante Vukušić. Gosti so v vodstvo prišli v 54. minuti, ko se je za strel po tleh z razdalje odločil Ante Kordić, strel je bil dovolj natančen, da je žoga končala v desnem kotu vrat vratarja Grege Sorčana. Gol se je izkazal za zmagovalnega, saj so nato Krčani zaprli vse poti do svojega vratarja, tekmecem pravih priložnosti niso dopustili.