Ermin Rakovič je morda odigral zadnjo tekmo v dresu Domžal. Za drugi gol je prispeval lepo podajo. Foto: RTV SLO
Slavje v Domžalah
Pokal za naslov državnega prvaka gre prvič Domžalčanom. Foto: RTV SLO
Domžalčani proslavili naslov
Mariborčani v Pokal Intertoto
Bela krajina v 2. ligo
Primorski derbi Ajdovcem

V primorskem derbiju zadnjega kroga Prve lige Telekom je Primorje zmagalo z 1:3, kar pa za lanske prvake ni bilo usodno, saj je Drava v Domžalah izgubila z 2:0. Izid je ugajal Mariboru, ki je Interblock premagal s 3:0 in ujel 3. mesto, s tem pa tako kot lani Pokal Intertoto. V Celju bi Belo krajino rešila le zmaga, končalo pa se je z visokim porazom (4:0).

Domžale - Drava 2:0
Za slavje ob prvem naslovu Domžal je bilo poskrbljeno. Himno je zapela Alenka Gotar, privrženci Domžal, tudi trener Slaviša Stojakovič, pa so imeli rumene lasulje. Drava je upala na 2. mesto, na koncu pa ostala brez Evrope. Prvi zadetek je padel ob koncu prvega polčasa, ko je Grabič izkoristil zmedo pred vratarjem Murkom. Domžalčani so imeli v nadaljevanju veliko priložnosti, šele v 80. minuti pa je po lepi podaji Rakoviča z glavo zadel Juninho. Varovanci Dražena Beska so od 29. minute igrali brez poškodovanega Roka Kronavetra.

Maribor - Interblock 3:0
Vijoličastim je le odleglo, saj so na lestvici prehiteli Dravo in osvojili 3. mesto. V 17. minuti je Makriev izkoristil podajo iz kota in z glavo zadel za 1:0. Sledila je raztrgana igra s precej napakami. V 24. minuti jo je zagrešila gostujoča obramba, ki je neodločno posredovala in Miheliču dovolila, da je žogo potisnil v mrežo. Ob koncu polčasa so bili nevarnejši gostje. Končni izid je po lepi akciji Diarraja postavil Zajc, ki je žogo poslal v prazen gol. Interblock bo z drugouvrščenim moštvom 2. SNL igral dodatne kvalifikacije.

MIK CM Celje - Bela krajina 4:0
Po lepih priložnostih gostov, predvem Dvorančiča, se je začel šov Mitje Brulca, ki je dosegel hat-trick. Za 1:0 je izkoristil odbito žogo po bombi Beršnjaka, za 2:0 podajo Travnarja, za 3:0 pa Sešlarja. V 88. minuti je s svojim devetim golom v drugem delu državnega prvenstva Belo krajino, ki bi jo pred izpadom rešila le zmaga, dokončno ponižal Biščan.

HIT Gorica - Primorje 1:3
Ajdovci so po skoraj natanko treh letih vnovič premagali sosede iz Nove Gorice. V prvem polčasu ni bilo golov, na preizkušnji pa je bil novopečeni reprezentančni vratar Primorja Nenezič. V drugem polčasu so gostje izkoriščali napake v goriški obrambi. V 49. minuti je Teinovič z 20 metrov z leve strani natančno meril v daljši kot Simčičevih vrat. V 76. minuti je Kalin iz prostega strela zadel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo potisnil Zatkovič, ki je v 88. minuti z bele točke povišal na 0:3. Cvijanovič je s strelom z roba kazenskega prostora le omilil poraz.

Koper - Nafta 3:1
V tekmi, ki ni odločala o ničemer, so se pokalni prvaki od domačih navijačev poslovili z zanesljivo zmago. Omeniti velja predvsem uvodni zadetek, ko je v 12. minuti z več kot 25 metrov s pravim evrogolom 19-letni Guberac Koper povedel v vodstvo.