Mitja Lotrič je v 33. minuti zadel zmagovalni gol (dosegel je svoj osmi gol v Prvi ligi), ki v celjski tabor prinaša veselje, saj se borijo za evropska tekmovanja. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so na skalp zmajev čakali že vse od konca sezone 2014/15, ko so v Ljubljani slavili z 1:2, sladkosti zmage pa v obračunih z Olimpijo niso okusili na zadnjih 15 ligaških tekmah.

To je prva tekma pod taktirko Safeta Hadžića, na kateri so njegovi varovanci oddali točke. Foto: www.alesfevzer.com
Lotrič priigral Celju prvo zmago nad Olimpijo po letu 2015

16. ligaška tekma pa je le prinesla veselje v celjski tabor, ki se bori za četrto mesto, ki vodi v evropska tekmovanja.

Celjani so v 33. minuti proslavili prvi in edini gol na tekmi. Akcijo je začel Tadej Vidmajer z globinsko podajo, ki jo je poslal na drugo polovico igrišča, tam Olimpijina obramba ni dobro posredovala, napako je storil Vitalij Maksimenko, do žoge je prišel Mitja Lotrič, ki je streljal v levi spodnji kot.

Predtem velja omeniti prosti strel Roka Kronavetra v 18. minuti, ko se je izkazal Metod Jurhar, ta pa je imel kar nekaj dela tudi po nespretnem oziroma nesrečnem posredovanju Vidmajerja v 41. minuti, ko je žogo odbil v prečko.

Kosič: Izkoristili smo, kar se nam je ponudilo; Hadžić: Izgubili smo se v agresivnosti Celja

Tudi v nadaljevanju so bili Celjani nevarni. V 66. minuti je tako strel Rudija Požega Vancaša s 15 metrov ubranil Nejc Vidmar – po podaji z desne strani v sredino kazenskega prostora je tam žogo prejel prvi strelec lige (to mesto si deli z Rokom Kronavetrom in Luko Majcnom – vsi so dosegli po 14 golov), ki je z levico streljal v desni spodnji kot. Vidmar je v 73. minuti ubranil poskus Vidmajerja z leve strani.

Olimpija je na koncu pritiskala – Celje je bilo blizu avtogola, na mestu je bil njihov vratar –, a ji ni uspelo izenačiti. To je prva tekma pod taktirko Safeta Hadžića, na kateri so njegovi varovanci oddali točke. Na tekmi se je poškodoval Jucie Lupeta, kar predstavlja novo težavo za zmaje. Olimpija zdaj za vodilnim Mariborom zaostaja 11 točk.

Lotrič izkoristil napako Olimpijine obrambe
Sorodna novica Maribor izvlekel točko proti Aluminiju, ki je bil bliže zmagi

Goričani izvlekli remi
Prva tekma današnjega dne med Triglavom in Gorico ni dala zmagovalca (1:1). Šlo je za pomemben obračun ekip, ki se želita izogniti devetemu mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek v Prvi ligi. Gorenjci so povedli v 36. minuti, in to iz prve prave priložnosti, po podaji z desne je z glavo od blizu zadel kapetan Luka Majcen. Goričani so ob koncu začeli pritiskati, kar se jim je obrestovalo v zadnji minuti sodnikovega dodatka, ko je evrogol, strel z okoli 18 metrov, dosegel Jaka Kolenc. Ekipi tako še vedno ločita dve točki v korist Kranjčanov.

Dvoboj začelja dobil Rudar
V Krškem sta se v zadnji tekmi dneva pomerili zadnjeuvrščeni moštvi, Krško in Rudar (1:2). Velenjčani so z zmago skočili na sedmo mesto na prvenstveni lestvici in zdaj imajo devet točk naskoka pred Krškim. Rudar je povedel v 47. minuti, strelec je bil Žiga Škoflek. Ta je zadel tudi po vrnitvi na nogometno zelenico – v 54. minuti je zadel iz prostega strela za povišanje vodstva (0:2). Poraz je z golom v 90. minuti ublažil Dalibor Volaš (1:2).