Analiza po tekmi Maribor - Bravo in pogovor z Darkom Milaničem

"Zelo ponosen sem, da sem bil dolgo del te zgodbe. Narejenega je bilo ogromno dobrega dela. Verjamem in čutim, da je prišel čas, da je treba nekaj spremeniti, mora se zgoditi nekaj drastičnega. To pomeni, da sem se pogovoril s športnim direktorjem in mu sporočil, da sem odstopil. Preprosto je situacija taka, da čutim, da je prišel pravi čas, da se poslovim. Po mojem mišljenju, ne po njegovem. Čutim se zelo odgovornega za vse, kar sem naredil v teh letih, za čisto nič pa krivega," je v pogovoru za TV Slovenija po tekmi med drugim povedal Milanič.

Darko Milanič, kot kaže, po štirih letih končuje svoj drugi mandat na klopi Maribora. Foto: www.alesfevzer.com

52-letni Izolčan je odstop ponudil že avgusta po tekmi proti Taboru Sežani, a tedaj športni direktor Zlatko Zahovič tega ni sprejel. Zdaj kaže, da bo težko preprečil odhod Milaniču, saj je svoje nezadovoljstvo z igrami in rezultati moštva skozi tekmo večkrat pokazala tudi navijaška skupina Viole. Glasni žvižgi so se slišali tudi s preostalih delov tribun.

Svoj drugi mandat pod Kalvarijo je Milanič začel 2. marca 2016, ko je zamenjal Krunoslava Jurčića. Prvič je na klopi Štajercev sedel od 1. junija 2008 do 3. junija 2013.

"Logično je, da ko si pod takšnim pritiskom in kritikami, kot smo mi, je v taki negativni atmosferi fantom bistveno težje igrati. To se vidi na vsakem koraku, to se čuti. Vi ste svoje delo opravili dobro, mi pa ga na zadnjih dveh tekmah nismo, čeprav verjamem, da smo dobro delali. Na vsakem srečanju nam ne manjka veliko, jasno je, da smo v obdobju, ko se je situacija bistveno spremenila, glede na razmerje moči v ligi. Mnenja sem, da je vzdušje, ki se je skozi čas delalo v klubu in okoli njega, pripeljalo do tega, da so fantje v trenutkih, kot je ta, pokleknili pod težo psihološkega pritiska. Vedeli smo, da bo s tega stališča danes zelo težka tekma. Logično: bila je negativa na tribunah, odbija se žoga, nisi dovolj miren, gori ti pod nogami ... Velika večina ni navajena odigrati takšnega srečanja. Je, kar je," je še dejal Milanič v pogovoru s Simonom Šparavcem.

Zadetek Tavaresa v 91. minuti za ublažitev poraza proti Bravu

Vijoličasti, ki se borijo za naslov, so še tretjič v zadnjih osmih dneh ostali brez zmage. Najprej so prejšnjo soboto le remizirali s Taborom (0:0), nato pa jih je v sredo premagalo še Celje (2:0). Za vodilno Olimpijo z odigrano tekmo več zaostajajo štiri točke.

Bravo je v spomladanskem delu še neporažen, trikrat je zmagal in dvakrat remiziral. Z 11 točkami je najuspešnejša ekipa pomladi.

Na ogrevanju pred tekmo se je pri Mariboru znova poškodoval Martin Milec, zato je v začetni postavi na položaju desnega bočnega branilca spet igral Špiro Peričić.

Ljubljančani so po prvem polčasu vodili z 2:0. Že v 14. minuti je z 11-metrovke zadel Luka Žinko, v 41. minuti pa je vodstvo povišal Roko Baturina. Maribor, ki je vse od 28. minute igral brez izključenega Luke Koblarja (dva rumena kartona), je znižal šele v 91. minuti, ko je svoj drugi gol v letošnjem prvenstvu, prvega po 25. avgustu, dosegel Marcos Tavares.

"Tekmo smo začeli zelo dobro, bili smo prisotni. Ena negativna situacija nam je obrnila tok tekme v neželeno smer. Če bi imeli okoli sebe pozitivno energijo, bi zmogli, tako pa smo dosegli zadetek šele v zadnjih minutah," je bil komentar Darka Milaniča.

To je šesti poraz vijoličastih v tej sezoni, tretji doma. Jeseni je v Ljudskem vrtu dvakrat zmagal Triglav.

Vodilna Olimpija bo v nedeljo gostila Muro, preostali tekmi sta še Triglav – Celje in Rudar – CB24 Tabor Sežana.

Vrhunci tekme z izjavama Milaniča in Grabića
25. avgusta se je tekma Maribor – Bravo v Ljudskem vrtu končala z zmago domačih s 4:0. Foto: www.alesfevzer.com

Domžale spomladi osvojile samo eno točko
Kriza Domžalčanov, ki so tudi bili deležni nekaj žvižgov, se nadaljuje. Njihov niz brez zmage traja že pet tekem. V spomladanskem delu so osvojili le točko.

Aluminij je igral brez kaznovanih Jureta Matjašiča in Ivana Konteka ter povedel v 33. minuti. Senijad Ibričić, ki je igral prvič v spomladanskem delu, je pred svojim kazenskim prostorom izgubil žogo, odvzel mu jo je nekdanji član Domžal Tilen Pečnik in zadel z roba kazenskega prostora.

Oslabljeni Domžalčani (brez Marca Da Silve, Tilna Klemenčiča, Branka Ilića, Janeza Piška, Matica Finka in Svena Šoštariča Kariča) so bili v prvem polčasu najbližje zadetku v 18. minuti, ko je Arnel Jakupović s 14 metrov malce z leve strani stresel vratnico.

Zadetki s tekme med Domžalami in Aluminijem

Aluminij je prednost povišal v 52. minuti. Po podaji s prostega strela z leve strani je Slobodan Vuk z glavo žogo nenamerno podaljšal na drugo vratnico, kamor je pritekel Nemanja Jakšić in zatresel mrežo z glavo.

Za 3:0 je v 73. minuti zadel Mihael Klepač, ki je po desni strani prišel v kazenski prostor. Prvi strel je domači vratar še obranil, drugič pa je bil uspešnejši Aluminijev nogometaš, ki je dosegel osmi gol v sezoni.

Klepač je moral v 75. minuti predčasno z igrišča, saj je zaradi prekrška nad Ibričićem dobil drugi rumeni karton. V tretji minuti sodnikovega podaljška je Zeni Husmani z roba kazenskega prostora s strelom pod prečko zgolj nekoliko ublažil poraz gostiteljev.