Amadej Maroša (v sredini) je zadel za vodstvo Prekmurcev v Kidričevem. Skupaj je to njegov enajsti zadetek v državnem prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com

Mura je v Kidričevem povedla v 19. minuti. Po akciji Tomija Horvata in podaji Luke Šušnjare z leve strani je žoga pred vrati prišla do Amadeja Maroše, ki jo je z nekaj metrov potisnil v mrežo.

Mura v gosteh ugnala Aluminij

Jalova pobuda Aluminija
Aluminij je imel v nadaljevanju nekaj več pobude, a brez večjih priložnosti. Na drugi strani je 19-letni Kai Cipot stresel prečko, a je bil pred tem storjen prekršek. Statistika prvega polčasa: posest žoge 58:42 za Aluminij, skupaj streli pa 5:4 (v okvir vrat 3:0) za Muro.

Indirektni prosti strel, izenačenje Pečnika
Aluminij je izenačil v 55. minuti. Po nenamerni oziroma nerodni podaji Matica Maruška z ramo je vratar Matko Obradović prijel žogo, sodnik Damir Skomina pa je dosodil indirektni prosti strel okoli šest metrov od vrat. Po kratki podaji je Tilen Pečnik žogo poslal v levi zgornji kot Obradovića za 1:1.

Rdeči karton Konteka, zadetek Cipota
Aluminij je v 73. minuti ostal brez Ivana Konteka, ki je na robu kazenskega prostora zrušil prodirajočega Marošo in dobil rdeči karton. Skomina je dosodil prosti strel, s katerega je Luka Bobičanec odlično ustrelil, tako da je Matija Kovačić s skrajnimi močmi odbil poskus. Žoga je prišla do Maruška, ki jo je z glavo podaljšal do Cipota, ta pa je že v padcu z nekaj metrov žogo poslal za levo vratnico Kovačića v mrežo.

Maruško zapečatil usodo domačih
Vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec v 83. minuti. Bobičanec je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer domačim ni uspelo izbiti žoge, tako da je ta prišla do Maruška, ki jo je z okoli desetih metrov pospravil pod prečko. Muraši so se tako oddolžili Aluminiju za dva poraza v dosedanjem delu prvenstva. Še končna statistika: posest žoge 51:49 za Aluminij, skupaj streli pa 14:6 (v okvir vrat kar 8:1) za Muro. Moštvi se bosta že v torek znova srečali na Brdu pri Kranju v polfinalu Pokala Slovenije.

Kerin zadel za vodstvo Celjanov
Na drugi tekmi dneva so favorizirani Celjani povedli v 47. minuti. Mitja Lotrič je v kazenskem prostoru lepo podal do Luke Kerina, ki je nato za bližnjo vratnico matiral Mateja Radana. V prvem polčasu je bil zadnjeuvrščeni Rudar, vodi ga novi trener Dominik Beršnjak, nevarnejši in je v 3. minuti celo zatresel mrežo domačih, a je bil zadetek razveljavljen zaradi igranja Roberta Pušaverja z roko.

Pogovor s predsednikom NZS-ja Radenkom Mijatovićem

Lotrič potrdil zmago
Celjani so tekmo dokončno odločili v 84. minuti. Odbita žoga je okoli 20 metrov od vrat prišla do Lotriča, ki jo je "s prve" poslal za hrbet Radana. Lotrič je pred tem v 81. minuti stresel prečko. Varovanci Dušana Kosića so se tako vodilni Olimpiji, ki bo v soboto gostovala v Sežani, približali le na dve točki zaostanka.

V nedeljo Bravo - Triglav in Domžale - Maribor
Preostali dve tekmi bosta v nedeljo. Najprej bo v Ljubljani Bravo gostil Triglav, zatem pa v Domžale prihaja Maribor. Tekmo, s katero se bo sklenil 26. krog, si boste lahko v neposrednem prenosu od 19.55 naprej ogledali na TV Slovenija 2 in MMC-ju.