Triglav je v 1. krogu 13. julija v Mariboru zmagal z 1:2. Foto: BoBo
Triglav v Ljudskem vrtu porazil Maribor

Kranjčani so se znova pokazali za neugodnega tekmeca za Mariborčane, tudi ob koncu lanske sezone so izpod Kalvarije odnesli točko (3:3). Državni prvaki so sicer imeli svoje priložnosti, a po zaslugi gostujočih branilcev in tudi vratarja Jalna Arka ostali praznih rok ter tako prekinili niz štirih zmag.

V prvem polčasu so bili gostitelji boljši tekmec v polju, a prav veliko nevarnih zaključkov akcij niso imeli.

Triglav je povedel v 28. minuti. Goran Brkić je sprožil s približno 20 metrov, Kenan Pirić, ki je zamenjal poškodovanega Jasmina Handanovića, je žogo preusmeril v vratnico, odbitek pa je v mrežo pospravil Gaber Petric.

Deset minut pozneje je Brkić povsem neoviran streljal z več kot 20 metrov in zadel desni zgornji kot vrat domačih za vodstvo z 2:0. Žoga je na poti v mrežo zadela še vratnico.

Čeprav so bili Mariborčani na začetku drugega polčasa takoj nevarni, pa so v 51. minuti spet pustili samega Brkića na 20 metrih, ta se je znova odločil za strel, a mu je veselje preprečila vratnica.

Domači so se v nadaljevanju sicer trudili in napadali, vendar posebej nevarni niso bili. Na drugi strani so tudi Gorenjci še dvakrat zapretili.

Celjani z golom Božiča strli Muro

Celje diha Muri za ovratnik

Celjani so se z osmo zmago na petem mestu Muri približali le na točko zaostanka. Po treh letošnjih medsebojnih tekmah imata moštvi enak izkupiček – zmago, poraz in neodločen izid. Odločitev je padla v 31. minuti, ko je Mitja Lotrič z leve strani poslal visoko žogo na rob kazenskega prostora, kjer jo je najnevarnejši domači napadalec Dario Vizinger z glavo podaljšal do Ivana Božića. Ta je do strela prišel med nepozornima Ninom Kouterjem in Klemnom Šturmom ter s prve z diagonalnim udarcem žogo poslal v malo mrežico nemočnega Matka Obradovića. To je bil peti letošnji zadetek Božića.

Zadetek Božića za zmago Celja

V drugem delu so imeli gostje več priložnosti, a je bil Matjaž Rožman na mestu tako ob strelu Jona Šporna z leve strani kot Andrije Bubnjarja. Sobočani so v zaključku pritisnili, toda domača mreža se ni več zatresla. Celjani, ki so se sicer osredotočili na branjenje vodstva, so bili še nekajkrat nevarni. Lotričev poskus je Obradović ubranil, v sodnikovem dodatku, ko soboškega čuvaja mreže ni bilo v vratih, pa so se ob lepi priložnosti zapletli.

Zadetka s tekme med Sežano in Aluminijem

Mojstrski zadetek Babića in delitev točk v Sežani

Aluminij je remiziral v Sežani (1:1) in ostal na tretjem mestu. Delitev točk tudi odraža dogajanje na terenu. V prvem delu so si gostje sicer priigrali nekaj več priložnosti, toda povedli so Kraševci. Tik pred koncem polčasa je mojstrsko prosti strel izvedel Mario Babić, ki je s približno 25 metrov lepo zavrtinčil žogo prek živega zidu, ob pomoči prečke pa je končala v mreži.

Kidričani so izenačili v 58. minuti, ko je najprej po strelu Mihaela Klepača Adrian Rener žogo odbil, do nje je prišel Nikola Leko. Po njegovem strelu pa se je žoga odbila od Klemna Nemaniča in končala v mreži. Bližje vodilnemu zadetku je bil Aluminij, ki je dvakrat zadel okvir vrat. V 79. minuti je po predložku Marcela Čermaka iz neposredne bližine z glavo v vratnico meril Nemanja Jakšić.