Lionel Messi
Lionel Messi je neverjetno leto 2012 sklenil z 91 zadetki. Foto: EPA
Xavi Hernandez
Xavi Hernandez je načel mrežo Valladolida. Foto: Reuters

Trener Jose Mourinho je na klopi presenetljivo pustil Ikerja Casillasa, v vratih je bil Antonio Adan, ki pa se ni izkazal pri tretjemu golu gostiteljev. Real zdaj zaostaja že 16 točk za Barcelono in realno gledano nima več možnosti za naslov.
Ronaldo ni zadel iz dveh lepih priložnosti
Gostje so začeli precej bolje. V 3. minuti je Cristiano Ronaldo izvedel prosti strel, Willy Caballero pa je sijajno posredoval. Portugalski zvezdnik je še večjo priložnost zapravil v 24. minuti, ko je Angel di Maria podal z desne strani, Ronaldo pa je žogo poslal prek vrat.

Dvojček Santa Cruza v treh minutah
Na začetku drugega polčasa je Joaquin lepo zaposlil Isca, ki je z močnim strelom v levi spodnji kot zatresel mrežo nemočnega Adana. V 55. minuti je Javier Saviola za las zgrešil vrata. Na drugi strani je Martin Demichelis v zadnjem trenutku z drsečim štartom zaustavil Ronalda.

V 66. minuti sta v kazenskem prostoru kombinirala Kaka in Karim Benzema, Francoz je bil že na tleh, ko mu je uspelo spraviti žogo proti vratom, Sergio Sanchez pa jo je usmeril v lastno mrežo. V 73. minuti je znova zaspala obramba Reala. Strel Joaquina je Adanu še uspelo odbiti, pritekel je Santa Cruz in zatresel mrežo. Paragvajec, ki je vstopil namesto Saviole v 65. minuti, je v 76. minuti s strelom v bližnji kot presenetil Adana in poskrbel za veliko navdušenje na stadionu La Rosaleda. Osem minut pred koncem je Mesut Özil z desne strani podal pred vrata, kjer je Benzema znižal na 3:2. V zadnjih minutah je Real pritiskal, a mu ni uspelo izenačiti.
Mourinho se ne boji za svojo službo
"Takšen je pač nogomet, zakaj naj bi se bal za svojo službo. Vsi trenerji se zavedamo, da se v nogometu ne da živeti od spominov. Vse prejšnje lovorike ne štejejo, stare zasluge prav tako ne. Porazi so vedno težki, tokrat pa je vse skupaj še huje, saj smo sposobni igrati precej precej bolje," je povedal Mourinho.

Barca še naprej melje vse pred seboj
Barcelona je dosegla že 16. zmago v 17 tekmah, v Valladolidu so Katalonci pod vodstvom pomočnika Jordija Roure slavili s 3:1. Že v prvem polčasu so bili gostje precej boljši tekmec, Lionel Messi je v 36. minuti zadel vratnico. Dve minuti pred odmorom je argentinski virtuoz na desni strani našel Jordija Albo, ki je poslal žogo pred vrata, kjer jo je Xavi poslal v mrežo.

V 47. minuti je Pedro znova stresel okvir vrat po podaji Danija Alvesa. V 58. minuti je Messi iz ugodnega položaja zgrešil vrata, v naslednji akciji pa je dosegel 91. zadetek v letu 2012. Po podaji Xavija s peto je premešal obrambo Valladolida in z diagonalnim strelom od vratnice poslal žogo v mrežo.

V zadnjih minutah je Barcelona znižala ritem, kar je izkoristil rezervist Javi Guerra, ki je iz bližine znižal. V sodnikovem dodatku so gostitelji vse moči usmerili v napad, kar je izkoristil Cristian Tello, ki je bil v igri le kakšno minuto.

Vilanovo odpustili iz bolnišnice
Trenerja Barcelone Tita Vilanovo so danes, dva dni po uspešni operaciji tumorja na grlu, odpustili iz bolnišnice. Klub je sporočil, da se trener dobro počuti, če bo okrevanje potekalo po načrtih, pa se bo na klop Barce vrnil konec januarja.

Vilanovi so pred letom dni že odstranili tumor, zdaj pa se je blizu mesta takratne operacije spet pojavila cista, ki so mu jo z manjšim posegom odstranili v četrtek. Vilanova bo tako božične in novoletne praznike že preživel doma v krogu družine, kjer je spremljal tudi današnjo zadnjo prvenstveno tekmo v letu 2012. Pred tekmo so igralci obeh moštev z napisi na posebnih majicah zaželeli trenerju Barce hitro okrevanje, čaka ga še nekajtedensko zdravljenje s kemoterapijo in radioterapijo.