Mohamed Salah je z naskokom Liverpoolov najboljši igralec v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Sadio Mane je dosegel 200. Liverpoolov prvenstveni zadetek pod vodstvom nemškega stratega Jürgena Kloppa. Foto: Reuters
Ena izmed akcij na tekmi v Liverpoolu. Foto: Reuters
Rafael Benitez, menedžer Newcastle Uniteda, ki je Liverpool vodil med letoma 2004 in 2010, je Anfield zapustil poražen. Foto: Reuters
Heung-min Son je z dvema zadetkoma poskrbel za zmago Tottenhama nad Huddersfield Townom. Foto: Reuters
Po novem porazu navijači Evertona počasi izgubljajo potrpljenje z menedžerjem ekipe Samom Allardyceom. Foto: Reuters

Liverpoolčani so v prvem polčasu dolgo lomili odpor gostujoče ekipe s severa, čvrsto obrambo je končno uspelo premagati Salahu, ki je dosegel že 32. zadetek v vseh tekmovanjih v letošnji sezoni.

Vodstvo je v drugem polčasu podvojil Mane, ki je zabil 200. prvenstveni gol Liverpoola pod vodstvom Jürgena Kloppa.

Rdeči smuknili tik pod vrh
Z zmago in novimi tremi točkami so se rdeči z Anfielda na prvenstveni lestvici zavihteli tik pod vrh, za vodilnim Manchester Cityjem zaostajajo za 15 točk, pred tretjeuvrščenim Manchester Unitedom imajo točko naskoka. Obe ekipi iz Manchestra sta sicer odigrali tekmo manj. Sinjemodre čaka nedeljski derbi s Chelseajem, rdeči vragi v ponedeljek gostujejo pri Crystal Palaceu.

Salah prebil led v 40. minuti
Liverpoolčani so dolgo trli nasprotnika, v 40. minuti pa jim je vendarle uspelo prebiti gostujočo obrambo. Med strelce se je vpisal najboljši posameznik rdeče ekipe v letošnji sezoni Mohamed Salah, ki je lepo sprejel podajo Alexa Oxlada-Chamberlaina. Egipčan je žogo nato med nogama vratarja Martina Dubravke poslal v mrežo za 1:0. V zaključku prvega polčasa so gostje skoraj izenačili, z roba kazenskega prostora je sprožil Mohamed Diame, a mu je veselje z obrambo z desnico preprečil domači vratar Loris Karius.

Mane povišal na 2:0
V uvodnih minutah drugega polčasa so Liverpoolčani zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je Salah v kazenskem prostoru v roko nastreljal Jamaala Lascellesa, a je piščalka glavnega sodnika Grahama Scotta ostala nema. V 55. minuti je vodstvo vendarle podvojil Sadio Mane. Senegalskega napadalca je v ogenj poslal Roberto Firmino, Mane je z desnico v kazenskem prostoru hladnokrvno matiral nemočnega Dubravko. Liverpool je bil v vseh pogledih boljši nasprotnik, v zaključku tekme - natančneje v tretji minuti sodnikovega dodatka, so gostje v kazenskem prostoru s prekrškom ustavili Salahov napad, a Scott ni pokazal na belo točko.

Son poskrbel za zmago Tottenhama
Na Wembleyju je Tottenham gostil Huddersfield Town in zmagal z 2:0. Oba zadetka je dosegel Heung-min Son, prvič se je med strelce vpisal v 27. minuti, ko je po natančni globinski podaji Deleja Allija sam stekel proti gostujočemu vratarju Jonasu Lösslu, ga preigral in žogo potisnil v malo mrežico. Vodstvo Londončanov je podvojil v uvodnih minutah nadaljevanja, ko je po predložku Harryja Kana z desne strani z glavo zadel ob drugi vratnici za končnih 2:0. Tottenhamov menedžer Mauricio Pochettino je tako postal prvi neevropski menedžer, ki je v Premier ligi dosegel 100 zmag.