Arda Turan je mestni derbi odločil četrt ure pred koncem. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Veselje Cristiana Ronalda po zadeti 11-metrovki za 1:1 v 26. minuti. To je bil njegov 14. gol v karieri proti Atleticu in sedmi z bele točke. Foto: Reuters
Neymar in Lionel Messi
Nogometaši Barcelone so na tekmi nosili rumeno-rdeče drese, ki predstavljajo barve zastave Katalonije, t. i. "Seynere". S to potezo so v klubu zaznamovali obletnico padca Barcelone in izgubo suverenosti Katalonije, kar zaznamujejo z nacionalnim dnevom Katalonije. V četrtek se je tako v katalonski prestolnici zbralo več kot sto tisoč podpornikov neodvisnosti, med njimi številni igralci in celotno vodstvo FC Barcelone. 11. septembra 1714 se je katalonska vojska predala po 14 mesecih obleganja mesta. Katalonija želi med drugim 9. novembra izvesti referendum o neodvisnosti, čemur pa vlada v Madridu ostro nasprotuje. Foto: Reuters

Finalista lanske Lige prvakov sta se pomerila že tretjič v zadnjem mesecu. 22. avgusta so se žimničarji superpokalne lovorike veselili na svojem stadionu, tokrat pa so zmago proslavljali na Santiago Bernabeuu.

Najprej Tiago, potem Ronaldo

Slovenski reprezentant Jan Oblak je sedel na klopi Atletica, ki je v 10. minuti povedel, ko je po podaji Kokeja iz kota na bližnji vratnici iz neposredne bližine z glavo zadel Tiago. Ob njem je stal premalo odločni Karim Benzema.
V 26. minuti je z 11-metrovke izenačil Cristiano Ronaldo, potem ko ga je v kazenskem prostoru podrl Guilherme Siqueira. Atletico se je znova znašel v prednosti v 76. minuti, ko je rezervist Arda Turan (v 60. minuti je zamenjal nerazpoloženega kapetana Gabija) natančno meril po tleh po podaji Juanfrana z desne strani. Gostitelji niso uspeli reagirati in do konca se izid ni več spremenil.
Moya dobro branil
Real je v prvem polčasu narekoval ritem igre in si pripravil kar nekaj priložnosti (Miguel Angel Moya je lepo ubranil prosti strel Garethu Balu, izkazal pa se je tudi po poskusu Benzemaja po podaji Ronalda), v drugem pa je razočaral navijače z jalovo predstavo. Atletico je igral svojo tipično igro z veliko borbe in teka ter uspel.
Trener Diego Simeone se je zmage veselil na tribuni, saj je še vedno kaznovan. Pred njegovim kolegom Carlom Ancelottijem pa niso nič kaj lahki dnevi, saj bo imel še veliko dela z uglaševanjem zvezdniškega orkestra. Toni Kroos in James Rodriguez se za zdaj še nista izkazala za prava naslednika Xabija Alonsa in Angela di Marie, ki sta zapustila kraljevi klub.
Rezervist Neymar dvakrat v polno
Že popoldne je igrala Barcelona in pred 80.181 gledalci na Camp Nouu z 2:0 premagala Athletic Bilbao. Pred Realom si je tako hitro priigrala šest točk prednosti. Dvakratni strelec je bil v 79. in 84. minuti Neymar. Brazilec je igral od 63. minute, ko je zamenjal Munirja.
Pri obeh zadetkih mu je sijajno podal Lionel Messi, ki je pri drugem golu v značilnem slogu prodrl po desni strani. Argentinec, ki je zaradi poškodbe mišice izpustil reprezentančno tekmo proti Nemčiji prejšnji teden, se je hitro vrnil na zelenice in igral vse srečanje.
Katalonci v tej sezoni še niso prejeli zadetka. Že v prvem polčasu so imeli lepše priložnosti, a se je ob poskusih Pedra, Ivana Rakitića in Munirja izkazal vratar Gorka Iraizoz. V drugem delu je ustavil še strela Jordija Albe in znova Munirja, ki je iz ugodnega položaja z glavo meril naravnost vanj.
Athletic Bilbao na Camp Nouu ni slavil že vse od sezone 2001/02.