Harry Kane in Dele Alli, junaka zadnjega derbija med Tottenhamom in Arsenalom na White Hart Lanu. V naslednji sezoni bo Tottenham namreč domače tekme igral na Wembleyju. Foto: Reuters
Dele Alli
Takole je Alli v prvem polčasu zgrešil prazna vrata iz neposredne bližine. Za zapravljeno priložnost se je nato navijačem odkupil v nadaljevanju. Foto: Reuters
Arsene Wenger
Varovanci Arsena Wengerja so znova razočarali navijače, še posebej z igro v obrambi. Foto: Reuters
Gylfi Sigurdsson
Gylfi Sigurdsson je z izjemnim prostim strelom preprečil zmago Manchester Uniteda na Old Traffordu. Foto: Reuters
Pedro Rodriguez
Takole je Pedro Rodriguez s strelom z razdalje premagal Evertonovega vratarja Maartena Stekelenburga. Foto: Reuters

Tottenham bo prvič po sezoni 1994/95 prvenstvo končal pred Arsenalom. Tedaj je sezono končal na 7. mestu, Arsenal je bil 12. Kot zanimivost: menedžer gostiteljev Mauricio Pochettino je bil tedaj 23-letni nogometaš Espanyola, Harry Kane je bil star leto dni, Dele Alli pa sploh še ni bil rojen.

Tottenham podjetnejši v prvem polčasu
Londonski derbi med Tottenhamom in Arsenalom je bil v prvem polčasu zelo živahen, lepše priložnosti so si priigrali gostitelji z White Hart Lana. V 20. minuti je po odbitem strelu Harryja Kana Dele Alli z glavo iz bližine zgrešil prazna vrata, podobno se je pripetilo Christianu Eriksenu, ki je po odbitem strelu z levico neovirano iz bližine žogo poslal čez gol. Najlepšo priložnost so topničarji zapravili v 38. minuti, ko je domači vratar Hugo Lloris preprečil veselje Aaronu Ramseyju. Valižan je z roba kazenskega prostora plasiral žogo v spodnji levi vratarjev kot, a je bil oprezni Francoz na mestu in je okroglo usnje odbil v kot.

Alli in Kane osrečila navijače
Že na uvodu drugega polčasa je dlani Arsenalovega vratarja Petra Čecha s strelom z razdalje ogrel Victor Wanyama, slabih deset minut pozneje so gostitelji povedli. Po lepem preigravanju v kazenskem prostoru je z desne strani sprožil Eriksen, žogo je Čech še ubranil, ob strelu Allija s petih metrov pa je bil povsem nemočen. 1:0. Po slabi uri igre je vodstvo Tottenhama z bele točke podvojil Kane, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen nad njim storil Gabriel Paulista. S tem je Kane postal najboljši strelec v zgodovini derbijev med Tottenhamom in Arsenalom, zadel je šestič. Do konca derbija se izid ni več spremenil.

Kane vseskozi pretil topničarjem
V 68. minuti so gostitelji zahtevali nov strel z bele točke, potem ko je Alexis Sanchez v lastnem kazenskem prostoru igral z roko, a je piščalka glavnega sodnika Michaela Oliverja ostala nema. Takoj zatem je Kane z glavo poskusil presenetiti Čecha ob prvi vratnici, a je ostalo pri izidu 2:0. Do nove priložnosti je Kane prišel v 77. minuti, ko je sprejel globinsko podajo Wanyame in želel z lobom ugnati Čecha, a je ta njegovo namero uganil. Po predložku iz kota in strelu z glavo Tobyja Alderweirelda se je moral češki vratar pošteno potruditi, da ni prejel še tretjega zadetka.

Swansea do točke na Old Traffordu
Manchester United je na tekmi 35. kroga Premier lige na Old Traffordu le remiziral s Swansea Cityjem (1:1). Zmago rdečih vragov je preprečil Gylfi Sigurdsson. Islandski veteran je izid izenačil v 79. minuti, ko je z izjemno izvedenim prostim strelom z 20 metrov matiral nemočnega Davida De Geo, ki je let žoge v mrežo lahko pospremil le s pogledom. Rdeče vrage je sicer v vodstvo z bele točke ob izteku prvega polčasa popeljal Wayne Rooney. Najboljši strelec v zgodovini Manchester Uniteda je streljal v desni spodnji kot in vratarja Lukasza Fabianskega poslal v napačno smer.

Chelsea nadigral Everton na Goodison Parku
Medtem pa je Chelsea naredil še en pomemben korak k osvojitvi naslova angleškega prvaka, potem ko je na Goodison Parku v Liverpoolu s 3:0 ugnal Everton. Gostitelji so se Londončanom v prvem polčasu dobro upirali, v nadaljevanju pa jih je sreča zapustila. V 66. minuti je Pedro Rodriguez z natančnim strelom z razdalje varovance Antonia Conteja popeljal v vodstvo, na 2:0 je povišal Gary Cahill po nizkem predložku z leve strani. Končni izid je v končnici tekme postavil Willian. Brazilec po podaji Cesca Fabregasa pred vrati ni imel pretiranega dela, žogo je poslal v praktično prazno mrežo.