Šokota je debitiral z zadetkom proti Celju v pokalu. Tudi prvenstveni debi je kronal z golom. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Petarda v mreži Triglava

Nogometaši Olimpije so v 9. krogu Prve lige si dosegli prvo zmago. V Kranju se je igra mačke z mišjo končala z 0:5 v korist Ljubljančanov.

Potem ko je obilno deževje že v soboto odplaknilo derbi Domžale - Maribor, je v nedeljo odpadla tudi tekma Primorje - CM Celje, saj so imeli gostje zaradi poplav na celjskem območju težave z zborom nogometašev in potjo na Primorsko
V Kranju sta se v sončnem vremenu pomerila domači Triglav in zadnjeuvrščena Olimpija, ki kljub zmagi ostaja prikovana na zadnje mesto.

Na začetku ni kazalo na polom domačih, ki so na začetku prevzeli pobudo. Ljubljanski vratar Damir Botonjič si je dvakrat ogrel dlani; najprej po močnem strelu Dejana Burgarja z desne strani, nato pa še po "projektilu" Jalna Pokorna z okoli dvajset metrov. Olimpijo je s svojim drugim zadetkom sezone v vodstvo popeljal Adnan Bešić v 20. minuti. Davor Škerjanec je ušel po desnem boku in podal do Bešiča, ki se je prikradel za hrbet obrambi in je le potisnil žogo v mrežo. Tomo Šokota je z 'lobom' v 26. minuti podvojil vodstvo zeleno-belih. Na sredini igrišča je prejel žogo, z nakazanim strelom ob robu kazenskega prostora vrgel iz igre dva branilca, nato pa mojstrsko zadel z okoli osmih metrov. Nekaj minut pozneje je stresel še vratnico.

Konec prvega polčasa sta priložnost za znižanje zaostanka zapravila Dragan Ovčina, ki je streljal mimo vrat, in Bernard Stjepanović iz dveh prostih strelov.

Rdeči karton za grd štart
Premoč je Olimpija nadgradila že v 4. minuti nadaljevanja. Erik Salkić se je sam znašel na levi strani kazenskega prostora in s strelom od daleč ugnal vratarja Miho Gracarja. Damir Marijan je v 59. minuti s podplatom štartal na stojno nogo Bobana Jovića in dobil neposredni rdeči karton. Le štiri minute pozneje je Gracar podrl prodirajočega Škerjanca, sodnik pa je pokazal na belo točko. Vratar je strel Zoranu Zeljkoviču najprej ubranil, žogo odbil v vratnico, od tam pa se je odbila do Zeljkovića, ki je bil v drugo natančen.

Premoč Olimpije sta jasno pokazala Adnan Bešič in Enes Rujovič, ki sta se sama znašla pred kazenskim prostorom gostiteljev in osamljenim Gracarjem. Bešič je podal do Rujoviča, ki mu ni bilo težko zadeti praznega gola in postaviti končnega izida.