Trenutek s tekme proti Angliji, s katerim se je Ljubijankič vpisal v anale slovenskega nogometa. Foto: Reuters
Rene Krhin
Rene Krhin je v igro vstopil v 78. minuti tekme s Parmo in skupaj s sodnikovim podaljškom odigral 16 minut. Foto: RAI
Milenko Ačimovič
Kapetan dunajske Austrie je z enajstmetrovke le omilil poraz proti zadnji koroški Austrii. Foto: EPA

Komaj 19-letni Krhin je v osmih dneh debitiral za člansko slovensko nogometno reprezentanco, nato pa dočakal še prve minute v dresu Interja. Ljubijankič je na najslovitejšem stadionu na svetu dosegel edini gol za Slovenijo, konec tedna pa se je kot edini izmed izbrancev Matjaža Keka vpisal med strelce tudi za svoje delodajalce; oba zadetka je dosegel s streloma z glavo.

Uresničitev sanj za fanta iz Jakobskega Dola
"Za menoj je zelo poseben teden. Prejšnjo soboto sem debitiral v dresu državne reprezentance, zdaj še za Inter v Serie A. To je zares nekaj posebnega - za nekaj takšnega garaš celo življenje in zares so se mi uresničile sanje. Vedno poslušam navodila, ki mi jih daje trener. Za prvo moštvo sem sicer že igral v ZDA, toda nekaj povsem drugega je, ko okusiš slast državnega prvenstva. Kaj mi je Mourinho dejal, preden sem prišel v igro? Motiviral me je in mu povedal, da ima trdno zaupanje vame," je za spletno stran italijanskih prvakov po prvem pravem nastopu med člani povedal mladenič iz Jakobskega Dola.

Osmi Slovenec v Serii A
Krhin, kot mladinec Maribora je v Milano odšel že pri 16 letih, je postal osmi Slovenec, ki je zaigral v prestižni Serii A. Pred njim so vsaj en nastop v prvi italijanski ligi zbrali Jan Koprivec, Samir Handanovič, Zlatko Dedič, Sebastijan Cimerotič, Robert Englaro, Matjaž Florijančič in Srečko Katanec.

O predstavi Interjeve št. 15 ob zmagi nad Parmo (2:0) si preberite v poročilu o 5. krogu italijanskega prvenstva, celotno akcijo za drugi gol, v kateri je sodeloval Krhin, pa si oglejte spodaj v priloženem videu.

Tretji prvenstveni gol "Zlajota"
"Slovenski" Gent je tokrat visoko odpravil Roeselare (5:1) in se povzpel na drugo mesto belgijskega prvenstva. Marko Šuler je tokrat prvič letos dobil prosto, medtem ko je Zlatan Ljubijankič vidno zaznamoval tekmo. Robustni Ljubljančan se je znova izkazal v igro z glavo, v 69. minuti je izkoristil lep predložek Rosalesa in v 6. krogu dosegel že tretji prvenstveni zadetek, s čimer je prvi strelec "bikov". Za nameček je "Zlajo" še prestregel žogo in podal Leyu Mabayu za njegov drugi gol.

"Sarma" podaril gol Catanii
Huda napaka, ki pa na koncu ni bila usodna, se je pripetila Samirju Handanoviču. Pri rezultatu 1:1 med Udinesejem in Catanio je "Sarma" podal žogo naravnost Mascari, ki so ga nato zrušili v kazenskem prostoru. Handanovič, ki ga med drugim Bayern še naprej opazuje, pri strelu Mascare z bele točke ni bil tako uspešen kot v prejšnjem krogu proti Cassanu, čeprav je bil tudi tokrat zelo blizu. Za tri furlanske točke je nato poskrbel Di Natale.

Za nekaj dodatne dobre volje selektorja Keka je poskrbel Jasmin Handanovič, ki se je po poškodbi prsta vrnil v vrata Mantove (2:2 z Reggino), čeprav gre tudi novemu rezervnemu vratarju Aleksandru Šeligi vse bolje pri rotterdamski Sparti.

Nekdanji reprezentanti z najmanj 25 nastopi:
Milenko AčimovičAustria Dunaj (AVT)Austria Koroška - Austria 2:1vso tekmo v 82. za 2:1 z 11-m
Nastja ČehRijeka (HRV)Rijeka - Karlovac 1:1od 67. minutedebi za Rijeko