Nejc Pečnik je na lep način dosegel tretji letošnji gol v dresu Nacionala z Madeire. Foto: EPA
Milivoje Novakovič
Milivoje Novakovič je lani v 1. nemški Bundesligi na 26 tekmah zabil 14 golov, letos na 24 pa le šest. Foto: EPA
Boštjan Cesar
Boštjan Cesar in Grenoble sta takorekoč že odpisana, saj osem krogov pred koncem za rešilnim 17. mestom zaostajata za ogromnih 14 točk. Foto: EPA

Od treh zadetkov slovenskih reprezentantov je točke prinesla le uspešno izvedena najstrožja kazen Milivoja Novakoviča. V izjemno pomembni v boju za obstanek je Köln gladko osvojil vse tri točke v Hannovru (1:4). Že v prve pol ure so "kozlički" zadeli trikrat. V 28. minuti "NovaGol" dosegel šesti letošnji prvenstveni gol, s čimer je prekinil strelski post, ki je trajal kar 583 minut. Slovenski napadalec je moral najstrožjo kazen streljati dvakrat, ker so prvič igralci Kölna prehitro stekli v kazenski prostor. Celotno tekmo je dobro odigral tudi Mišo Brečko.

Pečnik zadel po 15 krogih
Še dlje kot prvi reprezentančni napadalec pa ni zadel Nejc Pečnik, ki pa resnici na ljubo v Nacionalu bolj igra na položaju napadalnega vezista kot pravega napadalca. Njegov Nacional je gostoval pri Vitorii Setubal in ravno 24-letni Dravograjčan je v 10. minuti zadel s prostega strela, kar je bil njegov drugi gol v portugalskem prvenstvu, prvič je bil uspešen v 9. krogu ravno proti Setubala, ko sta moštvi igrali na Madeiri.

Mavrič zadel z bokom
Matej Mavrič
je v 2. nemški Bundesligi na začetku drugega polčasa obračuna med Duisburgom in Koblenzom z nekaj sreče in z bokom znižal na 1:2, a so gostje vseeno klonili z 1:4. TuS Koblenz zaseda predzadnje 17. mesto, za 16., ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek, zaostaja že za pet točk.

Med preostalimi slovenskimi legionarji je zadel tudi nekdanji reprezentančni napadalec Aleksandar Rodić, ki igra na Kitajskem. Za svoj Qingdao Jonoon je zadel že v prvem krogu kitajskega prvenstva, srečanje z Tianjin Tedo pa se je končal z 1:1.

Protest ob "neprekršku" prinesel izklučitev
Slabo se je teden vnovič zaključil za Boštjana Cesarja. Potem ko je slovenski branilec pred 14 dnevi z avtogolom pokopal Grenoble v Lillu, si je tokrat zaradi preburnega razburjenja ob nedosojenem prekršku nad njim prislužil predčasno pot v slačilnico. V 75. minuti srečanja z Lyonom je Ederson s komolcem sklatil Ljubljančana, ki je takoj protestiral pri sodniku Moreiri, ki pa mu je pokazal rumeni karton. Zaradi nadaljnega besednega obračuna je Cesar prejel še drugi rumeni karton in tekme je bilo zanj konec. "Les Gones" so trdno zadnji Grenobl ugnali z 2:0.

Medvedjo uslugo svojemu moštvu je v Grčiji naredil tudi Mirnes Šišič, ki je bil izključen v 70. minuti tekme med Iraklisom in Giannino, ki je s porazom znova zdrsnila v območje izpada.

Vas zanima, kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu v rubriki "Slovenci v tujih klubih",

Slovensko obarvan finale belgijskega pokala
Sredi tedna so potekali številni pokalni dvoboji, v katerih so klubi slovenskih nogometašev kot po pravilu potegnili krajšo. Svetla izjema pri temu je bil belgijski pokal, kjer se bodo 15. maja za naslov pomerili Marko Šuler, Zlatan Ljubijankič in Dejan Kelhar. Gent bo v obračunu s Cercle Bruggom veliki favorit, a Kelharjev klub je odločen, da osvoji tretji pokal v svoji zgodovini in se prebije v Evropsko ligo.

Koren staknil poškodbo mišice
Naporen ritem v angleški drugi ligi je pripeljal do poškodbe Roberta Korena, ki je v zadnjih dveh mesecih ponovno postal del udarne enajsterice West Bromwich Albiona. Slovenski kapetan je načel mečno mišico, zaradi česar je moral izpustiti nekaj treningov in sobotno tekmo v Readingu.

tekma v sredo
Matej Mavrič RožičKoblenz (NEM)Duisburg - Koblenz 4:1vso tekmo v 49. minuti za 2:1

Milivoje NovakovičKöln (NEM)Hannover - Köln 1:4vso tekmo v 28. z 11-m za 0:3
Nejc PečnikNacional (POR)Vitoria - Nacional 2:1do 65. minute v 10. minuti za 0:1