Zlatko Dedič je v Nemčiji le našel pot do prvoligaških mrež. Pred krstnim zadetkom sredi januarja je v dresu Kopra, Parme in Bochuma odigral 30 tekem. Foto: Reuters
Marko Šuler
Marko Šuler ima že dlje časa težave z gležnjem. Foto: EPA

Zlatko Dedič, ki je dolgo čakal na gol v prvoligaški konkurenci, je po 15. januarju za Bochum dosegel četrti zadetek v nemški Bundelsigi in samo še za zadetek zaostaja za prvim slovenskim napadalcem, ki mu gre skupaj s Kölnom bolj malo po načrtih v letošnji sezoni. 30-letni "Nova", ki je lansko leto končal s 16 goli, se je letos le petkrat vpisal med strelce za "kozličke".

Novakovič nadaljuje strelski post
Köln je znova razočaral svoje navijače in z Borussio iz Mönchengladbacha le remiziral (1:1). Gostje so vodili do 79. minute, ko je izenačil Maniche. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta igrala vso tekmo. Novakovič ni zatresel mreže že na šestih zaporednih tekmah in ostaja pri petih zadetkih. Zanimiva je primerjava med udarnima špicama slovenske reprezentance "Novo" in Dedičem. Novakovič je do zdaj igral 1.768 minut in dosegel 5 golov, Dedič pa 967 minut in zabil štirikrat.

Zlatko točko za reprezentančnima kolegoma
Dedič, strelec zlatega gola proti Rusiji, je v 63. minuti tekme med Werderjem in Bochumom imenitno spodkopal žogo za vodstvo gostov z 2:1. Šest minut kasneje je bil pri izidu 2:2 zamenjan, na koncu pa je Werder slavil s 3:2. "Slovenska" kluba sta tudi soseda na lestvici, trinajsti Köln ima pred štirinajstim Bochumom točko prednosti (28:27).

Vas zanima, kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu v rubriki "Slovenci v tujih klubih",

Začetek končnice prvenstva v Belgiji
Od preostalih reprezentantov je imel najbolj stresen teden za seboj Marko Šuler, ki se mi je ponovila poškodba gležnja, zaradi česar vnovič ves teden ni treniral, a tokrat za primerjavo s prejšnjimi vikendi ni mogel zaigrati za Gent. "Bizoni" so brez njegove pomoči, a z vidnim deležem Zlatana Ljubijankiča premagali Standard Liege v gosteh z 2:0. V "play-off" za prvaka je Gent vstopil s 3. mesta, Cercle Brugge Dejana Kelharja pa bo sodeloval v t. i. "play-offu" II. skupine.

Četrti bundesligaški gol Zlatka Dediča

Lavrič zbran pri strleu z bele točke (od 2:15)

Matej Mavrič RožičKoblenz (NEM)Koblenz - Greuther Fürth 2:0vso tekmo/
Marko ŠulerGent (BEL)Standard Liege - Gent 0:2/poškodovan (gleženj)

Aleksander RadosavljevičLarissa (GRČ)Kavala - Larissa 3:3od 64. minute/
Dalibor StevanovičVitesse (NIZ)Feyenoord - Vitesse 1:1 */na klopi - tekma prekinjena ob polčasu zaradi slabega igrišča
Tim MatavžGroningen (NIZ)Groningen - Roda 1:0vso tekmo/
Klemen LavričSturm Gradec (AVT)Sturm - Rapid Dunaj 1:1do 90. minute v 68. z 11-m za 1:0