Po dogovoru selektorjev članske in mladinske reprezentance bo Tim Matavž v sredo zaigral za slovenske mladince, ki se bodo v Novi Gorici v sredo ob 16.00 pomerili z Nizozemsko. Foto: NZS
Klemen Lavrič (Sturm Gradec)
Klemen Lavrič (Sturm Gradec) se vrača v staro formo, ki ga je krasila v 2. nemški ligi, ko je blestel v dresu Duisburga. Foto: EPA

Matavž je v dresu Groningena dosegel že deveti gol v nizozemskem prvenstvu, medtem ko Lavrič nadaljuje svoj spomladanski strelski izbruh - v dobrih dveh tednih je za Sturm zabil kar šest golov. 20-letni Šempetrčan je v 83. minuti po dobrem odzivu in strelu v kazenskem prostoru obudil Groningen, potem ko je sloviti Feyenoord vodil z 2:0. Po zaslugi izjemnega zadetka Rona Vlaarja v 92. minuti pa so vse tri točke odšle v Rotterdam.

Sturm je slavil v Linzu z 2:1, prvi zadetek pa je po predložku s prostega strela z glavo dosegel nekdanji kapetan Slovenije, ki je v zadnjih tednih tako rekoč nezaustavljv. Svoje izkušnje v gole v avstrijskem prvenstvu pretaplja tudi še en nekdanji kapetan Milenko Ačimovič, ki je letos že pri desetih golih. Mile je z 11-metrovke dosegel edini gol dunajske Austrie, ki je pri Mattersburgu osvojila točko (1:1).

Črn dan dveh slovenskih "Grkov"
Izbranci Matjaža Keka so konec tedna videli bolj rumeno, saj so skupaj prejeli kar osem rumenih kartonov, pri čemer je bil Aleksander Radisavljevič zaradi dveh tudi izključen. Rdeči karton že v 16. minuti je njegovo Larisso tudi prikrajšal možnosti za uspeh pri solunskem Arisu. Povratnik med "trigije" Mirnes Šišič je doživel polom pri klubu, kjer se je uveljavil na grški prvoligaški sceni. Levadiakos je s 4:1 razbil Giannino.

Novinec v reprezentanci Dejan Kelhar, ki je s seznama izrinil edinega reprezentanta iz slovenskega prvenstva Elvedina Džiniča, je po vpoklicu dobro odigral dve prvenstveni tekmi v Belgiji. Cercle Brugge, ki je trenutno 11. med 15. moštvi v Jupiler ligi, se je na zadnjih tekmah odlepil od zadnjih mest.

Prve minute Jokiča v Serii A
Dobra novica za slovenske navijače je, da sta po težavah s poškodbami zaigrala branilec Matej Mavrič Rožič in napadalec Zlatan Ljubijankič, bolezen pa je dokončno prebolel tudi njegov soigralec pri Gentu Marko Šuler. Prvič odkar se je preselil v Italijo h Chievu, je v Serii A zaigral Bojan Jokič. Bočni branilec, ki v Veroni igra kot posojeni igralec francoskega Sochauxa, je v igro vstopil v 90. minuti, Chievo pa je Cagliari ugnal z 2:1.

Kaj bo z Iličem?
V najtežjem položaju tako ostaja Branko Ilič, katerega FC Moskva je izgubila še zadnje možnosti za igranje v ruskem prvenstvu. 27-letni bočni branilec, ki je po polletni posoji šele januarja dokončno postal pravi član Moskve, je tako znova postal prosti igralec.

Vprašanje je, ali si že lahko išče nov klub, saj je v Moskvo pravno gledano prestopil kot prosti igralec, potem ko je Betis dan prej prekinil pogodbo s slovenskim reprezentantom. Po pravilih Uefe lahko igralec v enem prestopnem obdobju le enkrat menja klub, čeprav je prost igralec.

Vas zanima, kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu v rubriki "Slovenci v tujih klubih",
Matavžev gol na tekmi s Feyenoordom (od 1:35)

Lavrič z glavo nadaljeval strelski niz (od 0:40)

Bojan JokičChievo (ITA)Chievo - Cagliari 2:1od 90. minutedebi v dresu Chieva
Dejan KelharCercle Brugge (BEL)Cercle B. - Charleroi 1:0; Cerlce B. - Genk 1:0vso tekmo;

Andraž KirmWisla Krakow (POL)Belchatow - Wisla 1:0vso tekmo v 70. minuti
Andrej KomacMaccabi Tel Aviv (IZR)M. Petah Tikva - M. Tel Aviv 2:1do 58. minute/
/
Aleksander RadosavljevičLarissa (GRČ)Aris Solun - Larissa 2:0do 16. minute v 3. minuti, v 16. minuti
Dalibor StevanovičVitesse (NIZ)Vitesse - AZ Alkmaar 0:3do 61. minute v 13. minuti
Mirnes ŠišičPAS Giannina (GRČ)Levadiakos - Giannina 4:1do 63. minute v 11. minuti
Anton ŽlogarOmonia (CIP)Omonia - Aris 2:1/na klopi