Mariborski nogometaši slavijo zmago, ne pa preboja v glavni del Evropske lige. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Čudež se v Mariboru le ni zgodil
Hernandez drugič v polno
Hernandez pokopal vijolične ...
Mojstrovina Iličiča za 2:0
Sodnik razveljavil gol za 2:0
Zadetek Tavaresa za 1:0

Na koncu so Sicilijanci sicer na povratni tekmi 4. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo izgubili (3:2), skupno pa slavili s 5:3. Slovenski podprvaki so v fantastičnem vzdušju pred svojimi navijači po pogumni in napadalni igri prek Marcosa Tavaresa in Josipa Ililiča v 58. minuti vodili že z 2:0, vendar je urugvajski napadalec Abel Hernandez ekspresno izničil mariborsko prednost. Za pirovo zmago je zadel Siniša Andjelkovič.

Vijoličasti se lahko z dvignjeno glavo poslavljajo od evropskih tekmovanj, drugič zapored v kvalifikacijah za Evropsko ligo (lani usodna praška Sparta). Prvi polčas so zares fantastično odigrali, v drugem jim je razumljivo pošla sapa, a jim pomanjkanja bojevitosti in tudi kakovosti nihče ne more očitati.

Tavares vlil upe na preobrat
Po prvem delu je bilo 1:0, potem ko je v 14. minuti zadel domači kapetan Tavares. Po strelu Armina Bačinoviča in odbitku je v gostujočem kazenskem prostoru s prsmi lepo sprejel žogo in jo z levico z volejem poslal v mrežo.

Fantastičen prvi polčas: streli prihajali od povsod
Mariborčani so povsem nadigrali italijanskega tekmeca in njegova vrata obstreljevali z vseh strani. Začelo se je že v 7. minuti. Tavares je sprožil tudi prvi nevaren strel na tekmi,in sicer z roba kazenskega prostora po tleh v sedmi minuti. Žoga je šla tik mimo leve vratnice. V 27. minuti je po podaji iz kota prečko stresel Aleš Mertelj, Volaš pa je nato prišel do strela z glavo, a je bil Sirigu na mestu.

Hernandez "vrnil" Mertlju za prečko
V 29. minuti je se je pred Matejem Radanom (prvič) sam znašel napadalec Hernandez, vendar z zunanjim delom stopala stresel vratnico. V 33. minuti je Tavares že drugič zatresel mrežo, vendar je glavni sodnik Suhina zaradi igranja z roko brazilskega napadalca upravičeno razveljavil zadetek.

Tik pred koncem je z novim močnim udarcem tokrat poskusil Mitja Viler, a je Sirigu žogo uspelo odbiti.

Sijajen začetek s "kung-fu" Iličičem, toda ...
Drugi del se je začel po mariborskih notah, ko je prednost v 58. minuti na 2:0 povišal Iličič. Sijajno je spremljal Daliborja Volaša in njegovo žogo z desne strani v padcu poslal v italijansko mrežo. Nato je svoje mojstrstvo pokazal Hernandez. Najprej je spretno zadel s "petko" po podaji iz kota in gneči pred mariborskimi vrati, nato pa je v 68. minuti po uigrani akciji in sijajni dvojni podaji z rezervistom Pajtimom Kasamijem še tretjič v tednu dni premagal Mateja Radana.

Maribor se ni predal in do konca iztržil vsaj zmago. Po podaji Dejana Mezge iz kota je z glavo natančno meril Andjelkovič.

Ponavljati prvi polčas bi bilo čudno
"Predvsem sem ponosen na to, kar delamo. Bili smo odlični in zelo blizu tega tretjega zadetka. Če bi odigrali taka dva prva polčasa in to nato ponavljali, bi bilo to čudno. Ta prvi polčas je bil fenomenelan, tempo je bil fantastičen, jasno je bilo, da v drugem delu te svežine ne more biti. Italijani so potem izkoristili kvaliteto in naše trenutke nezbranosti, ki pa jih je bilo res malo," je dejal trener Maribora Darko Milanič.