Diego Llorente je priigral zasluženo točko Leedsu. Foto: Reuters

Leeds, ki je jeseni na Anfieldu izgubil po pravem trilerju s 3:4, je znova dokazal, da spada v zgornjo polovico lestvice. Na Elland Roadu so zgradili močno ekipo, ki pa seveda še ne spominja na zlate čase kluba. Leta 2001 je Leeds igral v polfinalu Lige prvakov in izpadel po dramatičnih dveh tekmah proti Valencii.

Mane kronal boljšo igro Liverpoola v prvem delu
Izbranci Marcela Bielse so imeli veliko priložnost v 24. minuti, ko je Patrick Bamford po napaki Fabinha prišel sam pred Allisona Beckerja, ki pa se je izkazal. Liverpool je povedel v 31. minuti. Diogo Jota je sijajno zaposlil Trenta Alexandra Arnolda na desni strani. Odlični branilec je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Sadio Mane s 14 metrov zatresel mrežo. Redsi so bili v prvem polčasu nevarnejši, imeli so tudi deset strelov, a zadeli so le enkrat.

Marcelo Bielsa in Jürgen Klopp sta se pozdravila po tekmi. Nemški strateg je nasprotnik Superlige in ni bil obveščen o zakulisju dogajanja. Foto: Reuters

Alisson reševal goste vse do 87. minute
Po uri igre so gostitelji zahtevali najstrožjo kazen, saj je žoga zadela Alexandra-Arnolda v roko, videosodnik pa se ni odločil za enajstmetrovko.

Leeds, ki je prejšnji teden presenetljivo ugnal vodilni Manchester City z 2:1 na stadionu Etihad, je stopnjeval pritisk. V 70. minuti je Jack Harrison prodrl po levi strani in prišel do strela, a je bil Alisson znova zbran. Ko je bil Brazilec v vratih Liverpoola že premagan, ga je četrt ure pred koncem rešila prečka po lobu Bamforda z roba kazenskega prostpra.

V 77. minuti je obramba Liverpoola pozabila na Tylerja Robertsa, ki je bil neoviran pred Alissonom, a mu ga s petih metrov ni uspelo ukaniti. V 87. minuti je Leeds le izenačil. Po podaji iz kota je z glavo zadel Diego Llorente.

V prihodnjih dneh pester spored
32. krog bo trajal vse do četrtka, vsak dan pa bodo igrali tudi kandidati za najvišja mesta. V torek bo Chelsea gostil Brighton, v sredo se bosta srečala Aston Villa in vodilni Manchester City, v četrtek pa se bo Leicester pomeril z West Bromwichem.