Alexander Isak je v 62. minuti odščipnil dve točki Barceloni. Foto: Reuters

Gostitelji so znova dokazali, da so zelo neugodna ekipa za Katalonce. Imeli so več strelov (19:9), kotov (8:5) in tudi večjo posest žoge (53:47 odstotkov).

Real Sociedad je odlično odprl tekmo. V 12. minuti je po podaji iz kota Sergio Busquets v kazenskem prostoru povlekel Diega Llorenteja, sodnik Javier Alberola Rojas pa je zelo hitro pokazal na belo točko. Videosodnik njegove odločitve ni spremenil. Mikel Oyarzabal je z enajstih metrov poslal Marca-Andreja ter Stegna v napačno smer za vodstvo gostiteljev.

Sedem minut pred odmorom je Luis Suarez lepo zaposlil Antoina Griezmanna, ki je stekel sam proti vratom in z lobom matiral Alejandra Remira. 28-letni Francoz ni slavil, saj je prav pri Sociedadu začel veliko kariero. Med letoma 2009 in 2014 je na 180 tekmah dosegel 46 golov, nato pa prestopil k madridskemu Atleticu, kjer je postal zvezdnik v svetovnem merilu.

Luis Suarez se je izkazal z golom in podajo. Foto: Reuters

Messi nesebično podal do Suareza
Na začetku drugega polčasa so Katalonci povedli. Sergio Busquets je sijajno podal v prazen prostor, Lionel Messi je prišel sam pred vrata in nesebično zaposlil Suareza, ki je le še potisnil žogo v mrežo. Štiri minute zatem je imel Griezmann še eno veliko priložnost, a se je Remiro izkazal s parado.

Isak unovčil napako ter Stegna
Po uri igre je Nacho Monreal z desne strani podal pred vrata, ter Stegen je zelo slabo izbil žogo, Alexander Isak pa je iz bližine izenačil na 2:2.

Brez najstrožje kazni za Barco
Willian Jose je imel v 71. minuti celo priložnost za vodstvo Baskov, a ni prišel do zaključnega strela. V 94. minuti je Llorente očitno povlekel Gerarda Piqueja na tla, sodnik Rojas pa se ni oglasil, zato pa je odpiskal konec tekme. Gostje so obkrožili delivca pravice, a tudi videosodnik se ni oglasil. Vsekakor zelo sporen trenutek.

"Obe ekipi sta imeli priložnosti za tretji gol. Seveda nam je žal, da smo izgubili dve točki. Na začetku nismo bili pravilno postavljeni in imeli smo velike težave. Zdaj moramo vse misli usmeriti na el clasico," je pojasnil Griezmann.

Karima Benzema je v zadnji akciji tekme na Mestalli priigral točko Realu. Foto: Reuters

Benzema v 95. minuti rešil točko na Mestalli
Madridski Real je na nedeljski večerni tekmi izvlekel točko v Valencii (1:1). Vse je že kazalo na veliko zmago netopirjev, ki so povedli v 78. minuti. Izvedli so sijajen protinapad, Daniel Wass je z leve strani v idealnem trenutku podal pred vrata, kjer je Carlos Soler s šestih metrov zatresel mrežo.

Prava drama na Mestalli se je odvijala v sodnikovem dodatku, ko so Madridčani vse moči usmerili v napad. Luka Jović, ki je v 81. minuti zamenjal Luko Modrića, je zatresel mrežo, vendar je bil v očitnem prepovedanem položaju. Zadetek v 94. minuti torej ni veljal, a že minuto zatem je imel kraljevi klub na voljo kot z leve strani. Sodnik Jose Maria Sanchez Martinez je že pogledal na uro, vendar je še dovolil izvajanje kota. V kazenski prostor Valencie je pritekel vratar Reala Thibaut Cuortois in prišel do strela z glavo. Odlični vratar gostiteljev Jaume Domenech je žogo še uspel odbiti, a jo je Karim Benzema pospravil pod prečko.