Ni jih malo, ki pravijo, da je Luisu Suarezu uspel gol sezone. Žogo je s peto udaril tako močno, da je zletela po zraku in presenetila tudi vratarja Manola Reino. Foto: Reuters

Precej kritik je to sezono že letelo na Barcelono, ki pa se je tokrat predstavila z izjemno napadalno učinkovitostjo v prvem polčasu (4:1). Začelo se je v 7. minuti, ko je Antoine Griezmann zadel po protinapadu, nato sta navdušila Lionel Messi in Luis Suarez. Messi je v 17. minuti po obratu streljal z levico in z več kot 20 metrov meril milimetrsko natančno. V 41. minuti je spet mojstrsko sprožil zunaj kazenskega prostora. V 43. minuti je nekaj neverjetnega uspelo Suarezu: po kombinaciji v kazenskem prostoru in lepi podaji Frenkieja de Jonga mu je s peto uspelo s sedmih metrov streljati tako močno, da je šla žoga v mrežo mimo branilca Mallorce in še mimo vratarja Manola Reine. "Najlepši gol kariere," je povedal Urugvajec.

Z rekordnim 35. hat-trickom La lige je Messi prevzel tudi vodstvo na lestvici strelcev letošnje sezone španskega prvenstva. Dosegel je 12 golov (in 5 podaj), drugi je Karim Benzema (11 golov in 5 podaj), tretji Luis Suarez (8 + 2). Foto: Reuters

Messi je, tokrat s strelom v kazenskem prostoru, v 83. minuti dosegel svoj 35. hat-trick v La Ligi, z dvanajstimi goli je trenutno tudi prvi strelec nove sezone španskega prvenstva. Z odlično predstavo je na najlepši način zaokrožil nepozaben teden, v katerem so mu že šestič podelili nagrado zlata žoga.

Oba zadetka za goste je dosegel Budimir.

Barcelona in Real, ki je z 2:0 premagal Espanyol, sta s po 34 točkami na vrhu lestvice.

Jan Oblak je po dolgem času spet zaklenil svojo mrežo, njegov Atletico Madrid je v gosteh proti Villarrealu igral 0:0.