Luka Dončić se je takole razveselil edine trojke na tekmi, potem ko je prvih šest poskusov izza črte zgrešil. Foto: Reuters

To je bila že deveta zmaga izbrancev Ricka Carlisla na zadnjih desetih tekmah in četrta zaporedna. V zadnjih tednih so ujeli zmagoviti ritem in se utrdili tik pod vrhom Zahoda. Tako uspešne prve četrtine rednega dela niso pričakovali niti najzvestejši navijači.

Nezgrešljivi Powell popravil slabši Dončićev večer

Najboljši igralec novembra na Zahodu je bil na parketu 32 minut. Iz igre je metal le 8/22, izza črte pa 1/8. Zgrešil je tudi tri proste mete (5/8) in izgubil pet žog. Sanjski večer v American Airlines Centru je imel Dwight Powell, ki je zadel vseh devet metov, dvakrat pa je bil natančen tudi izza črte.

Zelo se je poznalo, da so Mavsi v torek igrali v New Orleansu, nikakor niso ujeli pravega ritma in po treh četrtinah so zaostajali z 80:84. V uvodnih 36 minutah so zadeli le štiri trojke iz 26 poskusov, v zadnji četrtini pa so bili kar sedemkrat natančni izza črte.

Tudi slab strelski večer Dončića ni bil usoden za Maverickse. Foto: AP

V ključnih trenutkih natančna tudi oba zvezdnika Dallasa
Maxi Kleber in Jalen Brunson sta zadela dve trojki, Justin Jackson eno, v končnici pa sta bila natančna še Dončić in Kristaps Porzingis. 20-letni Ljubljančan je zgrešil prvih šest metov izza črte, nato pa je štiri minute in pol pred koncem zadel edino trojko na tekmi za 106:99, v naslednjem napadu je dodal še tri proste mete po osebni napaki Josha Okogieja.

Zmago je potrdil Porzingis s trojko dve minuti in 51 sekund pred zadnjim piskom sirene (114:104). Mavericksi so do odločilne prednosti prišli z delnim izidom 25:13.

Dončić: Zame je pomembna le zmaga
"Zmagali smo, to je vse, kar je zame pomembno. Moramo tako nadaljevati, smo v dobrem nizu," je bil zadovoljen Dončić, ki je bil zaradi slabšega meta precej živčen. Zaradi ugovarjanja sodnikom je prejel tudi tehnično napako.

Trener Rick Carlisle vidi precej prostora za napredek: "Po slabem začetku doma (2:3) smo stvari obrnili in zdaj moramo tako nadaljevati. Ta ob koncu tedna igramo dve zaporedni tekmi doma, kjer moramo igrati še bolje. Še vedno gre za začetni del sezone, stvari moramo še uravnotežiti, toda moramo biti boljši, o tem ni nobenega dvoma."

Volkovi zapravili enajst točk naskoka
Pri vodstvu Dallasa s 45:32 sredi druge četrtine se je zdelo, da je Minnesota že v zelo neugodnem položaju. Robert Covington je s tremi zaporednimi trojkami zrežiral preobrat preobrat v zadnjih treh minutah prvega polčasa.

Po sedmih točkah Townsa na začetku tretje četrtine so Volkovi prišli do najvišje prednosti na tekmi (62:73). Dallas je odgovoril z desetimi zaporednimi točkami in se pred začetkom zadnje četrtine približal na štiri točke zaostanka.

Volkovi so doživeli prvi poraz na gostovanjih po 6. novembru. Karl-Anthony Towns in Andrew Wiggins sta prispevala po 26 točk.

Kemba Walker je zadel šest trojk. Foto: Reuters

Miami brez Dragića nemočen v Bostonu
Derbi Vzhoda je bil v TD Gardnu, kjer je Boston premagal Miami s 112:93. Celticsi na domačem parketu še ne poznajo poraza, dobili so vseh osem tekem. Goran Dragić je izpustil drugo tekmo zaradi poškodbe desne prepone.

Ekipo Miamija je vodil pomočnik Dan Craig, saj je glavni trener Erik Spoelstra zjutraj odpotoval spet na Florido. Z ženo Nikki pričakujeta drugega sina.

Butlerjevih 37 točk ni zadostovalo
Gostom se na začetku ni poznalo, da so v torek odigrali izjemno zahtevno srečanje v Torontu. Uvodno tretjino so dobili z 28:20, nato pa sta se razigrala Jaylen Brown (31 točk) in Kemba Walker (28 točk). Celticsi so zadeli 16 trojk in tudi najboljša predstava Jimmyja Butlerja v dresu Miamija (37 točk, 6/10 za tri) ni prav nič pomagala.

Najboljši podajalec lige LeBron James je tudi v Salt Lake Cityju sijajno vodil igro Lakersov. Foto: Reuters

Lakersi premagali razglašeni Utah
LA Lakersi so edini poraz na zadnjih 13 tekmah doživeli v nedeljo proti Dallasu. V torek so slavili v Denverju, dan zatem pa so gladko odpravili še Utah v Salt Lake Cityju (96:121).

Anthony Davis je prispeval 26 točk, LeBron James pa je dodal 20 točk in 12 podaj. V Vivint Smart Home Areni so Jezerniki zmagali na tekmi prvič v zadnjih štirih sezonah. Na gostovanju so prvih po letu 2000 nanizali deset zmag zapored! Vse tri poraze v sezoni so doživeli v Staples Centru (proti Torontu, Dallasu in LA Clippersom, ki pa so bili na mestnem derbiju v vlogi gostitelja).

Ples Jamesa v nogavicah po trojki Howarda
Lakersi so si že do odmora priigrali visoko prednost (47:65) in jo v drugem polčasu še povišali. Za vrhunec večera je poskrbel center Dwight Howard, ki je šest minut in pol pred koncem zadel trojko z levega kota. Soigralci niso mogli verjeti svojim očem. James je bil takrat že na klopi, pritekel je na parket in zaplesal v nogavicah, saj je pred tem enemu izmed navijačev poklonil svoje športne copate.

"Takoj, ko sem jo spustil iz roke, sem vedel, da bo šla skozi mrežico. Nas zanima samo naslov prvaka, zato je na tako težkem gostovanju ključna obramba," je pojasnil Howard, ki je zadel sedmo trojko v karieri, met izza črte je poskusil 65-krat.

13. zaporedna zmaga Milwaukeeja
Lakersi imajo 19 zmag in tri poraze. Z istim izkupičkom je na vrhu Vzhoda Milwaukee, ki je ugnal Pistonse v Detroitu (103:127). To je bila že 13. zaporedna zmaga Bucksov, kar je njihov najdaljši niz po sezoni 1973/74, ko so imeli serijo 16 zaporednih zmag. Giannis Antetokounmpo je prispeval 35 točk in 13 skokov. MVP lanske sezone je dokazal, da je pripravljen na petkov derbi z LA Clippersi.

Tekme 4. decembra:
DALLAS – MINNESOTA
121:114 (30:25, 23:31, 27:28, 41:30)
Powell 24 (9/9 iz igre, 2/2 za tri), Dončić 22 (8/22 iz igre, 1/8 za tri, prosti meti 5/8), 7 skokov in 6 podaj v 32 minutah, Porzingis 19 (7/15 iz igre), Brunson 16 (2/3 za tri), Kleber 12, Se. Curry 8, Hardaway 7, Jackson 5, Finney Smith in Wright po 4; Wiggins in Towns (9 skokov in 8 podaj) po 26, Covington 22 (6/10 za tri), Culver 11 in 8 skokov, Bates Diop 8, Okogie in Graham po 7, Teague 3, Napier in Bell po 2.

CHARLOTTEGOLDEN STATE 106:91
Graham 33 (10/16 za tri), 9 podaj in 7 skokov, Rozier 25, Bridges 10; Russell 18, Paschall 1, Burks 15.

DETROIT – MILWAUKEE 103:127
Drummond 23 (11/17 iz igre) in 14 skokov, Galloway 20 (4/5 za tri), Griffin 16 (4/17 iz igre) in 10 skokov, Rose 14; Antetokounmpo 39 (12/21 iz igre) in 9 skokov, Middleton 17, Bledsoe 13, R. Lopez in Ilyasova po 10.

ORLANDO – PHOENIX 128:114
Gordon 32 (13/15 iz igre, 5/5 za tri), Ross 22, Fournier 21; Kaminsky 23 (10/12 iz igre), Booker 17, Diallo 16.

BOSTON – MIAMI 112:93
Brown 31 (10/20 iz igre, 5/9 za tri), Walker 28 (6/11 za tri), Tatum 19; Butler 37 (12/18 iz igre, 6/10 za tri), Olynyk 12, Robinson in Winslow po 10, Dragić ni igral zaradi poškodbe desne prepone.

ATLANTA – BROOKLYN 118:130
Young 39 (13/23 iz igre, 5/9 za tri), Reddish 25, Jones 20; Temple 27 (6/9 za tri), Dinwiddie 24, Prince 23 (5/7 za tri), Allen 20 in 13 skokov.

OKLAHOMA CITY – INDIANA 100:107
Adams 20 (8/8 iz igre) in 9 skokov, Gallinari in Schröder po 18; Warren 24, Sabonis 17 in 13 skokov, McDermott 14, Lamb 13.

CHICAGO – MEMPHIS 106:99
LaVine 25 (7/13 iz igre), Carter 16 in 13 skokov, Markkanen 15; Valančiunas 32 (12/17 za tri) in 13 skokov, Jackson Jr. in Crowder po 15.

UTAH – LA LAKERS 96:121
Mitchell 29 (11/24 iz igre), Bogdanović 23 (6/10 za tri), Gobert 13 in 10 skokov; Davis 26 (9/11 iz igre), James 20 (9/21 iz igre) in 12 podaj, Rondo (12 podaj in 8 skokov) in Caldwell Pope po 14, Kuzma 13 (3/5 za tri).