Košarkarji San Antonia niso našli odgovora na sijajno predstavo Jamesa Hardna. Foto: Reuters

Že v prvi četrtini je izjemni strelec pokazal, da utegne biti to njegov večer, saj je tekmecem nasul 27 točk, v drugi četrtini je presegel mejo 30 točk, pozneje je še osmič letos dosegel vsaj 50 točk na tekmi.

V izjemnem nizu

Houston je dobil 13 od zadnjih 15 tekem ter 8 od zadnjih 9 na svojem parketu.

"Moraš biti agresiven. Zaostajali smo, zato smo morali nasprotnika ustaviti, hkrati pa dosegati točke," je po tekmi dejal daleč najkoristnejši igralec srečanja. Nad njegovo predstavo je bil navdušen tudi trener Mike D'Antoni. Na vprašanje, kdo sploh lahko ustavi njegovega varovanca, je odgovoril: "Jaz. Pokličem ga lahko na klop. To je pa tudi vse."

Še noben posameznik v zgodovini ni ekipi legendarnega trenerja Gregga Popovicha nasul več kot 60 točk. Foto: Reuters

13 zaporednih točk Hardna za zmago
Houston je sicer vodil večji del srečanja, ob koncu tretje četrtine pa je gostom po Jakobu Poeltlu izid uspelo izenačiti (81:81). V zadnjem delu tekme so si Spursi priborili vodstvo +6 (94:100), nato pa je stvari v svoje roke vzel Harden. Houston je z delnim izidom 13:2 rezultat preobrnil sebi v prid, prav vse točke je dosegel njegov prvi zvezdnik, ki je zadel tri zaporedne trojke in dva zahtevna meta s polrazdalje. Slabo minuto in pol pred koncem je dosegel odločilne točke za zmago.

LeBron James prvič po sezoni 2004/05 ne bo zaigral v končnici Lige NBA. Foto: Reuters

Lakersi šestič zapored brez končnice
Če so v Houstonu slavili sladko zmago nad večnimi tekmeci, pa pri Lakersih nimajo prav nobenega razloga za slavje. Po prihodu LeBrona Jamesa so Kalifornijcem nekoliko zrasli apetiti, a so v noči na soboto po domačem porazu proti Brooklynu (106:111) še šestič zapored ostali brez končnice. Svojo nekdanjo ekipo je z dvojnim dvojčkom (21 točk in 13 podaj) pokopal D'Angelo Russell, 26 točk je dodal Joe Harris. Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši JaVale McGee, ki je zbral 33 točk in kar 20 skokov. James je bil s 25 točkami drugi strelec ekipe.

Liga NBA, tekme 22. marca:
MILWAUKEE
- MIAMI 116:87
Antetokounmpo 27 (12/19 iz igre), Middleton 18, 10 podaj in 8 skokov, Ilyasova 13 (3/3 za tri), Wilson 11, Lopez 10 in Snell po 10, Bledsoe 9, Hill 8, Connaughton 6, Brown 4; Whiteside 14 in 9 skokov, Olynyk 13, Adebayo in Wade po 12, Jones 11, Richardson 10, Waiters 9, J. Johnson 4, Robinson 2, Dragić 0 (0/9 iz igre, 0/3 za tri), 5 skokov in 4 podaje v 22 minutah.

NEW YORK - DENVER 93:111
Mudiay 21, Knox 19, Robinson 16 in 10 skokov; Jokić 21 in 17 skokov, Murray 18, Harris 14.

TORONTO - OKLAHOMA CITY 109:116
Leonard 37 (4/5 za tri), Siakam 25, Green 19 (6/11 za tri); George 28 (5/10 za tri), Schröder 26 (10/16 iz igre), Grant 19 (5/8 za tri), Westbrook 18 (6/20 iz igre), 13 podaj in 12 skokov.

CLEVELAND - LA CLIPPERS 108:110
Love 22 in 8 skokov, Sexton in Clarkson po 20; Gallinari 27 (11/15 iz igre), Gilgeous Alexander 16, Williams 15.

ORLANDO - MEMPHIS * 123:119
Ross 31 (8/12 za tri), Fournier 27, Vučević 25; Dorsey 29 (5/10 za tri), Valančiunas 23 in 24 skokov, Holiday 22.
* - po podaljšku

Goran Dragić v Milwaukeeju v 22 minutah ni dosegel niti točke, iz igre je metal 0/9. Gostitelji so Miami odpihnili s 116:87. Foto: Reuters

HOUSTON - SAN ANTONIO 111:106
Harden 61 (19/34 iz igre, (9/13 za tri, prosti meti 14/17) in 7 skokov v 37 minutah, Paul 18, Gordon 12; Forbes 20, White 18, DeRozan 16.

LA LAKERS - BROOKLYN 106:111
McGee 33 (15/20 iz igre) in 20 skokov, James 25 (8/25 iz igre), 14 podaj in 9 skokov, Kuzma 18; Harris 26 (6/8 za tri), Russell 21 in 13 podaj, Dinwiddie 19.