Murin vratar Matko Obradović je ubranil enajstmetrovko, ki jo je izvedel Damjan Trifković. www.alesfevzer.com

Mura je bila nevarnejša, v strelih na gol je bilo 5:1 v njeno korist, vseeno bi se zanjo lahko končalo tudi slabše. Po uri igre je v kazenskem prostoru Luka Šušnjara igral z roko. Damjan Trifković je izvedel najstrožjo kazen, toda Murin vratar Matko Obradović je žogo ujel.

Dvoboj na stadionu Ob jezeru, s katerim se je končal 33. krog državnega prvenstva, je v prvem polčasu ponudil zelo malo, kar je glede na vložek (Rudar je že odpisan, Mura pa do naslova prvaka ne more več) tudi precej razumljivo. Edina Murina strela na gol je sprožil Luka Šušnjara od daleč, obakrat je bil vratar Matej Radan na mestu.

Drugi polčas je bil razburljivejši. Potem ko je Obradović ubranil strel z bele točke, je Murina igra postala živahnejša. Žan Karničnik je v 74. minuti stresel vratnico. Nekaj minut pozneje je Nino Kouter s 15 metrov močno sprožil s svojo desnico, spet se je izkazal Radan, ki je prvič v letošnji sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

V sodnikovem dodatku je imel priložnost Tomi Horvat, ki v kazenskem prostoru ni najbolje zadel žoge. Rudar, ki je do danes izgubil prav vse tekme v pokoronskem obdobju, je tako le prekinil niz osmih porazov.

Murin trener Ante Šimundža je opravil štiri menjave v primerjavi s tekmo proti Triglavu, med drugim je Luka Bobičanec na igrišče prišel šele v 57. minuti.