Jekaterinburg nadaljuje prevlado v ženski evropski košarki. Foto: EPA

V vrstah zmagovalk je nastopila tudi slovenska reprezentantka Nika Barič, ki je v 12 minutah dosegla tri točke (met 1/2). Imela je še dve podaji in en skok. Kar šest igralk je preseglo mejo desetih točk. Prva strelka je bila Courtney Vandersloot z 18 točkami.

Za Jekaterinburg, ki je ob polčasu vodil za 15 točk, je to peti najprestižnejši naslov v Evropi. Prvega je osvojil 2003, naslednjega 2013, v zadnjih štirih sezonah, odkar je tam tudi Nika Barič, pa so njegovo prevlado prekinile le igralke Dinama iz Kurska, ki so predlani v finalu premagale Fenerbahče. Jekaterinburg je tedaj zasedel tretje mesto.

Na zaključnem turnirju je nastopila še ena Slovenka, ki se je veselila zmage v tekmi za tretje mesto. Teja Oblak je za ekipo Prage, ki je premagala domači Sopron s 64:53, dosegla štiri točke. Iz igre je metala 2:9, ob tem pa je v 23 minutah zbrala še dva skoka ter dve podaji in imela pet izgubljenih žog.