Odbojkarji Rusije so za zmago potrebovali eno uro in 29 minut. Foto: Reuters

Šlo je za ponovitev letošnjega polfinala svetovne lige, v katerem so Srbi brez izgubljenega niza premagali Ruse, nato pa v finalu z 1:3 izgubili z Američani. Srbi so začeli silovito, saj so dobili uvodni niz s 25:20. Dvoboj se je prelomil v končnicah 2. in 3. niza. V obeh nizih so si Rusi priigrali že po štiri točke naskoka, Srbi so se približali na točko zaostanka, a v sami končnici ostali brez osvojenega niza.

V četrtem nizu je bil izid izenačen do 6:6, nato je srbska igra povsem razpadla. Rusi so na krilih izjemnega bloka nanizali osem zaporednih točk in s tem odločili zmagovalca uvodne tekme.

Pred osmimi leti po porazu do naslova
Če so Srbi vraževerni, bodo v porazu videli tudi svetlo luč. Pred osmimi leti so (kot reprezentanca ZR Jugoslavije) v prvem krogu izgubili proti Rusiji, iz Sydneyja pa so se potem vrnili z naslovom olimpijskega prvaka.

Američani komaj do zmage
Odbojkarje ZDA je pretresla sobotna smrt tasta glavnega trenerja, ki je umrl v atentatu v Pekingu. Američani so v prvem krogu proti Venezueli že vodili z 2:0, nato pa komaj izvlekli zmago s 3:2.