Norveške rokometašice se veselijo olimpijskega zlata. Foto: EPA
Brazilke prvič na odbojkarskem tronu
Američanke spet boljše od Avstralk

Tekma se je prelomila že v prvem polčasu, ko je Norveška že v osmi minuti povedla z 8:1. Bilo je že tudi 17:9, po zaslugi prve ruske strelke Irine Bliznove pa je bilo ob polčasu znosnih 18:13.

Varovanke Jevgenija Trefilova se v drugem delu pod to razliko niso spustile. Nasprotno, po golu Linn-Kristin Riegelhuth (skupaj 9 zadetkov) je bilo v 46. minuti 26:17.

Zlate še brazilske odbojkarice in ameriške košarkarice
Zlato medaljo v odbojki so prvič osvojile Brazilke, ki so bile v finalu boljše od ZDA s 3:1. V drugem nizu so izgubile prvi in edini niz na olimpijskem turnirju! Bron so si nadele olimpijske prvakinje iz Aten Kitajke, ki so bile na tekmi za 3. mesto s 3:1 boljše od Kubank.

Američanke pa so gladko postale olimpijske prvakinje v košarki, potem ko so pometle z Avstralijo (92:65). S tem si so četrtič zapored zagotovile zlato medaljo. Bron je pripadel evropskim prvakinjam Rusinjam, potem ko so s 94:81 odpravile Kitajke.