22-letni in 184 cm visoki Sujong Džung je Dancem povzročal veliko težav. Foto: EPA
Pascal Hens
Ingimundur Ingimundarson je tako ustavljal Pascala Hensa. Uspešno, saj je nemški dvometraš dosegel le 2 gola. Foto: Reuters
Utrinki z rokometne tekme Danska - Južna Koreja

V izjemno izenačeni tekmi si nobeno izmed moštev ni priigralo več kot 3 gole naskoka. Dancem je pripadel polčas (13:14), a so v 49. minuti Azijci povedli s 25:22. Evropejci so nasprotnike ujeli v 57. minuti, ko je Jesper Nöddesbo zadel za 28:28. Srečanje je nato 4 sekunde red koncem odločil Sujong Džung, ki je bil z 9 goli najučinkovitejši pri Južnih Korejcih. Na drugi strani je še dva zadetka več zabil Nöddesbo, vendar je to zelo slaba tolažba.

Nova odlična predstava Islandcev
Ob remiju z Egiptom v 1. krogu, imajo Danci po dveh tekmah le točko, do konca predtekmovanja pa jih čakajo še Nemčija, Rusija in Islandija. Slednja je po ruskem skalpu vzela mero še svetovnim prvakom Nemcem. Izid: 33:29. Potem ko je severnjakom pripadel polčas (17:14), je bil izid zadnjič izenačen v 50. minuti (25:25). V končnici so tehtnico na islandsko stran nagnili Gudjon Valur Sigurdsson (3 goli), Alexander Petersson (2) in Arnor Atlason (2). Nemcem ni prav nič pomagalo, da je Michael Kraus natresel 13 golov.