Bartosz Jurecki in Karol Bielecki se veselita velike zmage. Foto: EPA

Aktualni prvaki so po golu Domagoja Duvnjaka v 42. minuti povedli z 20:18, nato pa so Poljaki odgovorili z delnim izidom 4:0 in vodstva niso več izpustili iz rok. Pri varovancih Bogdana Wente je bil s 7 zadetki najboljši Tomasz Tluczynski. Enako učinkovit je bil na drugi strani Mirza Džomba. Lino Červar je večino srečanja na zunanjih položajih odigral s postavo Duvnjak-Drago Vuković-Tonči Valčić.

Nerazpoložena sta bila Blaženko Lacković, ki se ni vpisal med strelce, in Peter Metličić, ki je zadel "le" dvakrat. Poljski vratar Marcin Wichary je zbral dve obrambi več (15) kot Mirko Alilović in Venio Losert skupaj. Še vedno neporažena Francija je veliko moč demonstrirala v dvoboju proti Španiji. Galski petelini so srečanje dobili z 28:21. Rusija je iztržila remi na tekmi z Nemčijo, potem ko je v zadnji minuti izenačil Konstantin Igropulo (24:24).