Rokometaši Nemčije in njihov strokovni štab niso mogli skriti razočaranja. Foto: EPA
Somrak nemških moštev
Polom nemških ekip na OI-ju

V dvoboju za biti ali ne biti za obe reprezentanci so Nemci vodili le do polovice prvega polčasa, nato pa so evropski prvaki prevzeli vajeti igre v svoje roke in že ob polčasu prišli do prednosti treh zadetkov (15:12). Nemčija se je v nadaljevanju približala na gol zaostanka (17:18), vendar so Danci odgovorili z delnim izidom s 4:0 in odločili tekmo.

Nemci so tako kot Rusi zbrali pet točk. Ker sta se ti dve reprezentanci v predtekmovanju razšli z neodločenim izidom, je odločala skupna gol razlika, kjer so bili boljši Rusi. Nemčija se v izločilne boje ni uvrstila prvič po Barceloni 1992, ko je osvojila 10. mesto.