Pero Metličić strelja preko Rubena Garabaye. Metličić je dosegel 4 zadetke. Foto: EPA
Nikola Karabatić
Nikola Karabatić in druščina so zanesljivo opravili z Brazilijo. Foto: EPA
Poškodba Balića in končnica tekme

Najboljši hrvaški igralec je staknil poškodbo meč. Najbrž bo izpustil vse naslednje (4) tekme predtekmovanja. Branilci naslova so tudi brez Balića pokazali dobro predstavo. Potem ko so sredi 2. polčasa vodili s +5 (22:17), so Španci 5 minut pred koncem celo povedli (26:27). A varovanci Lina Červarja so nato s po 2 goloma Igorja Vorija in mladega Domagoja Duvnjaka, ki je odlično zamenjal Balića, tehtnico le prevesili na svojo stran.

Mirza Džomba in Blaženko Lacković sta za Hrvate zabila po 5 golov, medtem ko je bil na drugi strani najučinkovitejši Juan Garcia (8).

Islandija je po sijajni predstavi Snorrija Gudjonssona (12 golov) strla Rusijo (31:33), za katero je "Celjan" Edvard Kokšarov prispeval 4 zadetke.