Sverre Jakobson in Robert Gunnarsson se veselita zgodovinskega uspeha islandskega rokometa. Foto: EPA
Zlatko Horvat
Z ne povsem 100-odstotnim Ivanom Balićem in nerazigranima Petrom Metličićem ter Blaženkom Lackovićem so imeli Hrvatje od sicer standardno dobre zunanje linije zelo malo. V igri sta jih držali krili. Zlatko Horvat in Goran Šprem sta skupaj zabila 10 golov. Foto: Reuters
Hrvati ne bodo branili naslova
Kako so Francozi zlomili Hrvate

Islandija, otoška država v severnem Atlantiku z dobrimi 300.000 prebivalci, je tako prišla do prve medalje na velikih tekmovanjih. Severnjaki so vodili od prve minute naprej, izid pa je bil izenačen le enkrat - pri 9:9 v 16. minuti. Španija je držala priključek do sredine 2. polčasa, nato pa so Islandci ušli na + 5 in vodstvo brez težav zadržali do konca. Logi Geirsson in Gudjon Valur Sigurdsson sta dosegla po 7 zadetkov.

Francozi ob koncu zlomili Hrvate
Galski petelini so po tretjem krogu skupine A (23:19) v Pekingu spet ugnali velike rivale. Ključno prednost so si priigrali minuto in pol pred koncem, ko so po dveh golih Daniela Narcissa povedli s 25:22.

Hrvatje so za razliko od prvega medsebojnega obračuna na Kitajskem tokrat igrali tudi z Ivanom Balićem in Petrom Metličićem. Prevladovali so le v prvi četrtini tekme, ko so po protinapadu Igorja Vorija vodili z 9:6, v zaključku pa proti trdni francoski obrambi s Thierryjem Omeyerjem (17 obramb) na čelu prišli težko že do strela, kaj šele zadetka. Metličić (streli 2/7) je dosegel dva, drugi hrvaški bombarder Blaženko Lacković (0/6) pa celo nobenega.