Madžarski rokometaši so se takole veselili preboja v četrtfinale. Foto: EPA
Drago Vuković in Jorge Maqueda Peno
Hrvati so po prikazanem glavni favoriti za zlato. Foto: Reuters

Madžari se bodo po ključni zmagi nad evropskimi podprvaki (26:23) v izločilnih bojih udarili s srebrnimi iz Pekinga Islandci, ki doslej še niso doživeli poraza.

V vročem obračunu skupine A so se Madžarom kot zadnjeuvrščeni v četrtfinalu pridružili še Tunizijci, ki so s 25:23 ugnali debitante Argentino.

Madžari prednosti treh golov niso več izpustili
Srbi so imeli ob polčasu lepo prednost dveh zadetkov, ki so jo v prvem napadu po odmoru po golu Ivana Nikčevića (9:12) še povečali. Madžari so prvič v drugem delu izenačili iz protinapada prek Gergelyja Harsanyija v 38. minuti, nato pa začeli prevzemati pobudo na krilih Tamasa Mocsaija. V 52. minuti so imeli že prednost treh zadetkov (22:19), ki je niso več izpustili iz rok.

Vuković: Na kakšni drugi tekmi bi bili mi boljši
Srbski selektor Veselin Vuković po tekmi ni skrival razočaranja: "Fantom sem povedal, da imajo pred seboj zgodovinsko priložnost, zdaj jim nimam česa povedati. Madžari so pokazali, da so bili boljše moštvo, vendar sem prepričan, da bi bili na kakšni drugi tekmi mi boljši."

Španci do zadnjih 10 minut v igri za zmago
Španci so v predtekmovalnem delu skupine B nudili še največji odpor hrvaškim rokometašem, ki so v zadnji tekmi 5. kroga slavili s 30:25. Španci so še v 51. minuti izid prek Victorja Tomasa izenačili na 21, nato pa so Hrvati hitro pobegnili na tri gole prednosti (21:24) in na koncu rutinirano zadržali prednost.