Aleksander Legkov je bil najmočnejši v šprintu četverice, Norvežan Martin Johnsrud Sundby, vodilni v letošnjem svetovnem pokalu, pa je ostal brez medalje. Foto: Reuters

Prestižni maraton na 50 km je postregel s popolnim ruskim slavjem v tekaškem središču Laura, saj so bili na prvih treh mestih trije Rusi. Zmagal je Aleksander Legkov (to je njegovo prvo olimpijsko zlato), drugi je bil Maksim Vilegžanin in tretji Ilija Černousov. Branilec naslova, Petter Northug, je bil 18.

Dario Cologna (27. mesto) je dva kilometra pred ciljem zlomil smučko. Avstrijec Johannes Dürr ni nastopil, ker je padel na dopinškem testu. Gre za petega dopinškega grešnika v Sočiju. V Vancouvru je bil le eden.

Rusi slavili tudi v bobu
V bobu štirisedu je zmagala prva ruska posadka (Aleksander Zubkov, Aleksej Negodajlo, Dmitrij Trunenkov, Aleksej Vojevoda). To je 13. zlato za Rusijo v Sočiju, s čimer je država gostiteljica postala najuspešnejša udeleženka 22. zimskih olimpijskih iger. Srebrno medaljo je osvojila Latvija in bronasto ZDA.

Zadnjo zlato medaljo v Sočiju so osvojili hokejisti Kanade, ki so v finalu s 3:0 ugnali Švedsko in ubranili olimpijski naslov z domačih iger v Vancouvru.