Alistair Brownlee in Jonathan Brownlee na poti do olimpijskih odličij. Foto: Reuters
Veliko veselje brazilskih jadralk. Foto: Reuters
Po srebru v Londonu sta Novozelandca zdaj osvojila zlato. Foto: Reuters
Ganjeni Japonki, ki sta svoji državi priborili prvo zlato kolajno v badmintonu. Foto: Reuters
Julio Cesar la Cruz je takole poziral z zlato medaljo. Foto: Reuters
Zgodovinska medalja za Iranko
Triatlon: Izjemen uspeh bratov Brownlee
Spektakel na mivki Copacabane
Na Copacabani poslastica z ženskim finalom

Po plavalnem delu - triatlonci so morali najprej preplavati 1,5 km - je vodil Slovak Richard Varga, brata Brownlee sta zaostajala zgolj za šest sekund. Tudi po kolesarskem delu, v katerem so morali triatlonci prekolesariti 38,48 km, je vodil Slovak, Brownleejeva pa sta zaostanek stopila na pičlo sekundo.

Varga je nato v zadnjem delu triatlona - teku na 10 km - precej popustil, Brownleejeva pa sta s silovitim tempom ubežala najbližjim zasledovalcem. Nekaj časa jima je še sledil Vincent Luis, ki pa se je moral na koncu zadovoljiti s sedmim mestom. Alistair Brownlee je tako ubranil naslov olimpijskega zmagovalca iz Londona, njegov brat Jonathan pa je dosežek izpred štirih let popravil za eno mesto - v Londonu je bil tretji.

Argentinski levi junaki hokejskega turnirja
V finalu moškega hokejskega turnirja je prvič zaigrala država iz Latinske Amerike in takoj osvojila naslov. Junaki so Argentinci, ki so v nogometnem vzdušju s 4:2 premagali Belgijce. Bron so osvojili Nemci, ki so po kazenskih strelih z 2:1 ugnali Nizozemce.

Zaključek jadralskih tekmovanj
Na jadralskem polju so podelili zadnje štiri komplete medalj. V razredu 470, kjer sta nesrečno brez medalje ostali Slovenki Tina Mrak in Veronika Macarol, sta zlato osvojili Britanki Hannah Mills in Saskia Clark. Srebro sta si prijadrali branilki londonskega naslova iz Nove Zelandije Jo Aleh in Polly Powrie, bron pa Američanki Annie Haeger in Briana Provancha. V moški konkurenci sta olimpijska prvaka postala Hrvata Šime Fantela in Igor Marenčić, ki sta za seboj pustila prvaka iz Londona 2012 Avstralca Mathewa Belcherja in Willa Ryana. Bron sta si prijadrala Panaiotis Mantis in Pavlos Kagialis.

Novozelandska posadka Peter Burling in Blair Tuke je osvojila zlato v razredu 49. Srebro sta si prijadrala Avstralca Nathan Outteridge in Iain Jensen, bron pa Nemca Erik Heil in Thomas Plössel. Pred štirimi leti sta na prvem mestu končala Outteridge in Jensen, na drugem pa Burling in Tuke. Brazilki Martine Grael in Kahena Kunze sta osvojili zlato kolajno v razredu 49 FX. Srebrni sta bili Novozelandki Alex Maloney in Molly Meech, bronasti pa Danki Jena Hansen in Katja Steen Salskov-Iversen.

Kubanec svetovnemu naslovu dodal še olimpijskega
V kategoriji do 81 kilogramov je bil najboljši kubanski boksar Julio Cesar la Cruz, ki je sicer že trikrat postal tudi svetovni prvak. V finalu je bil boljši od Kazahstanca Adilbeka Njazjambetova, ki je bil v poltežki kategoriji srebrn že v Londonu. Bronasti kolajni sta prejela Britanec Joshua Buatsi in Francoz Mathieu Albert Daniel Bauderlique.

Japonsko slavje med badmintonskimi dvojicami
Misaki Macutomo in Ajaka Takahaši se veselita prvega olimpijskega zlata v badmintonu za Japonsko. V finalu badmintonskih dvojic sta premagali Danki Christinno Pedersen in Kamillo Rytter Juhl. Skandinavki sta sicer začeli bolje in dobili prvi niz, a sta Japonki že v drugem prevzeli pobudo in na koncu slavili 2:1. Južnokorejki Kjung Eun Džung in Seung Čan Šin sta v boju za tretje mesto z 2:0 v vsega 40 minutah odpravili kitajski tekmovalki Jang Ju in Juanting Tang.

Španski dvojec najhitrejši na 200 m
Španca Saul Craviotto in Cristian Toro (32,075) sta zmagovalca tekme kajakov dvosedov na 200 metrov na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru. Drugo mesto na progi Lagoa sta osvojila Britanca Liam Heath in Jon Schofield (32,368), bronasto odličje pa sta si priveslala Litovca Aurimas Lankas in Edvinas Ramanauskas (32,382). V dvosedu na 1.000 m je zmagal nemški dvosed Marcus Gross/Max Rendschmidt pred srbskim parom Milenko Zorić/Marko Tomičević in Avstralcema Lachlanom Tameom in Kenom Wallaceom.

Kozakova ubranila naslov iz Londona
Zmagovalec tekme kanuistov šprinterjev na 200 m je Ukrajinec Jurij Čeban, drugi je bil Valentin Demjanenko iz Azerbajdžana, tretji Brazilec Isaquias Queiroz Dos Santos. Na 500 m pa je v ženski konkurenci slavila zmago Madžarka Danuta Kozak pred Danko Emmo Jorgensen in Novozelandko Liso Carrington.

Jordanija ima olimpijskega prvaka
Ahmad Abughaush je v Taekvondoju Jordaniji priboril prvo olimpijsko medaljo. Zanjo je poskrbel že z uvrstitvijo v finale v kategoriji do 68 kilogramov, kjer se je meril z Rusom Aleksejem Denisenkom, tam pa je uspeh še nadgradil z zmago 10:6. Abughaush je v polfinalu presenetil olimpijskega prvaka iz Londona v kategoriji do 58 kg Španca Joela Gonzaleza.