John Cox
Bratranec Kobeja Bryanta John Cox je bil najboljši strelec Venezuele. Foto: Reuters
Matthew Dellavedova
Matthew Dellavedova je s Pattyjem Millsom povzročal Milošu Teodosiću in njegovim soigralcem ogromno težav. Foto: Reuters

Američani so le na trenutke pokazali pravo igro, a vseeno znova slavili za več kot 40 točk. Venezuela se je dobro upirala v prvi četrtini, ko je celo vodila, na koncu pa je bil po prvih desetih minutah izid izenačen (18:18). V zadnjih sedmih minutah druge četrtine so branilci zlate kolajne po izidu 24:22 naredili serijo 24:4. V tretji četrtini so se Venezuelci znova dobro zoperstavili in teh deset minut izgubili le za dve točki, v zadnji pa so Južnoameričani popustili in aktualni olimpijski ter svetovni prvaki so se poigrali za drugo visoko zmago na turnirju.

Prvi ameriški strelec je bil tokrat Paul George, ki je dal 20 točk, 17 jih je prispeval Jimmy Buttler, 16 pa Kevin Durant, ki je bil stoodstoten iz igre. Prvi strelec Venezuele je bil z 19 točkami John Cox, sicer bratranec enega najboljših košarkarjev vseh časov in nekdanjega ameriškega reprezentanta Kobeja Bryanta.

Avstralci po Francozih ugnali še Srbe
Avstralski košarkarji v Braziliji nadaljujejo odlične predstave. Po Franciji so ugnali še eno evropsko velesilo, Srbijo. Po izenačenem dvoboju so ob koncu srečanja orli povsem popustili. Še v 33. minuti so Srbi vodili, dve minuti pred koncem pa zaostajali le za štiri, a je sledil popoln mrk, kar sta kaznovala Joe Ingles, ki je v zaključku zadel dve trojki, in znova zelo razpoloženi Patty Mills.

Izvrstno je odigrala udarna branilska naveza boomersov Matthew Dellavedova-Mills. Mills je bil s 26 točkami prvi strelec, Dellavedova pa je 23 točkam dodal kar 13 podaj. Na prvi tekmi sta odlično odigrala visoka košarkarja Avstralije Andrew Bogut in Aron Baynes, ki sta tokrat skupaj prispevala 19 točk, a zbrala tudi 19 skokov. Prvi srbski strelec je bil center Miroslav Raduljica s 25 točkami, a ujel je le eno odbito žogo.

Francozi so z odliko opravili popravni izpit po uvodnem porazu. Z 88:60 so nadigrali nemočne Kitajce.