Cate Campbell, Bronte Campbell, Brittany Elmslie, Emma McKeon so za 33 stotink izboljšale lasten svetovni rekord. Foto: Reuters
Katinka Hosszu
Katinka Hosszu je s svetovnim rekordom 4:26,36 prepričljivo zmagala na 400 m mešano. Foto: Reuters
Kosuke Hagino
Kosuke Hagino se je na plavalnem tekmovanju v Riu prvi veselil zlate madalje. Foto: Reuters

Madžarska šampionka Hosszujeva je bila v finalu zelo prepričljiva, saj je zasledovalke pustila daleč za sabo, kar za 2,07 sekunde je izboljšala prejšnji rekord Kitajke Šiven Je, s katerim je slavila pred štirimi leti na v Londonu. Srebro je osvojila Američanka Maya DiRado (4:31,15), bron pa Španka Mireia Belmonte Garcia (4:32,39).
Avstralske plavalke za 33 stotink izboljšale rekord
Avstralke Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell in svetovna rekorderka Cate Campbell so v zadnji končni odločitvi prvega plavalnega dne v štafeti na 4 x 100 m prosto ubranile zlato in prav tako postavile svetovni rekord (3:30,65).
Za 33 stotink sekunde so izboljšale rekord, ki so ga postavile 24. julija 2014 na igrah Commonwealtha v Glasgowu. Srebro so osvojile plavalke ZDA (3:31,89), bronaste so bile Kanadčanke (3:32,89).
Na 400 m mešano dve odličji za Japonsko

Japonec Kosuke Hagino je bil najboljši na 400 metrov mešano (4:05,06). Srebrna kolajna je pripadla Američanu Chasu Kaliszu (4:07,75), bron je osvojil še drugi Japonec Daija Seto (4:09,71).
Horton ugnal Janga na 400 m prosto
Mack Horton (3:41,55) je osvojil zlato kolajno na 400 metrov prosto. Avstralec je bil za svojo prvo olimpijsko kolajno hitrejši od Kitajca Suna Janga (3:41,68). Tretje mesto je pripadlo Italijanu Gabrieleju Dettiju (3:43,49). Horton je v dramatičnem finalu ugnal olimpijskega prvaka v tej disciplini na prejšnji igrah, ki je že prestajal kazen zaradi dopinške kršitve.