Danijel Šarić je bil eden izmed junakov presenetljivo gladke zmage Katarja. Foto: Reuters
Nemci so olimpijski turnir začeli z zmago nad Švedsko. Foto: EPA
Brazilski rokometaši so navdušili domače navijače z zmago nad Poljsko. Foto: EPA

Katarska reprezentanca je ves čas narekovala ritem igre in z razpoloženim vratarjem Danijelom Šarićem dodobra zaprla poti do svojih vrat. Hrvati, bronasti v Londonu 2012, se kar niso zbudili (tekma se je začela ob 9.20 po brazilskem času) in so v prvem polčasu dosegli le osem zadetkov, po le treh minutah drugega polčasa pa po protinapadu Bassela Al Rayesa zaostajali že za 10 (8:18).

Do konca se Hrvaški proti svetovnim podprvakom ni več resneje uspelo približati. Po pisanju hrvaških medijev gre za polom in eno najslabših iger Hrvaške v zadnjih letih sploh. To je po porazu proti Švedski leta 1996 (18:27) najhujši poraz za Hrvate na olimpijskih igrah. Selektor Željko Babić je bil po tekmi precej miren, povedal je, da so igralci pregoreli v preveliki želji.

Evropski prvaki ugnali Švede, Brazilci pa Poljake
V slovenski skupini B so na uvodni tekmi Nemci z 32:29 odpravili Švede. Švedska je dobro začela tekmo in povedla s 4:1, a po petih minutah igre so evropski prvaki ujeli ritem in pet minut pozneje so že povedli. Do odmora je prednost narasla na tri gole. Švedi so 14 minut pred koncem izenačili na 23. Odločilna je bila nemška serija 4:1, po kateri so pet minut pred koncem povedli z 29:26 Razpoložen je bil nemški vratar Andreas Wolf, sedem zadetkov pa je dosegel Julius Kuhn. Pri Švedski je Jerry Tollbring iz vseh osmih poskusov zabil gol.

Na krilih glasnih domačih navijačev so Brazilci odpravili Poljsko s 34:32. Že začetek gostiteljev iger je bil silovit. Poljaki so prvi gol dosegli šele po osmih minutah, Brazilija pa je povedla z 8:3. Poljska se je približala na dva gola zaostanka, a bližje ji ni uspelo. Deset minut pred koncem so Brazilci povedli za pet in Poljski se ni uspelo več vrniti v igro.