Živa Dvoršak. Foto: Reuters

Slovenke so na današnji kvalifikacijski tekmi zadele 939,3 kroga, kar je nov državni rekord, do preboja med osem najboljših pa jim je zmanjkalo le 0,3 kroga.

Od treh slovenskih strelk, ki so v konkurenci tekmovalk iz 30 držav osvojile deseto mesto, je bila na današnji ekipni tekmi najboljša Dvoršak s 314,3 kroga. Ljubljančanka je v treh serijah zadela 104,0, 104,6 in 105,7 kroga. Jerovšek je dosegla 313,7, 27-letna Kuharič pa 311,3 kroga.

Slovenske strelke so dozdajšnji državni rekord, ki so ga v isti postavi postavile marca letos na evropskem prvenstvu v Hamarju na Norveškem, izboljšale za krog.

V današnjih kvalifikacijah so bile najnatančnejše strelke iz Južne Koreje, ki so zadele 947,1 kroga. Poleg njih so se v nedeljski finale prebile še tekmovalke iz Indije (947,0), Norveške (943,0), Tajvana (942,0), ZDA (941,1), Nemčije (941,1), Kitajske (940,8) in Japonske (939,6).

Na petkovi posamični preizkušnji v disciplini zračna puška 10 metrov je bila najboljša Jerovšek, ki je s 625,3 kroga zasedla 58. mesto. Dvoršak je tekmo s 624,7 kroga končala na 63., Kuharič pa s 624,1 kroga na 68. mestu.

Danes je na veliko sceno stopil tudi Jože Čeper in osvojil 49. mesto v disciplini zračna pištola 10 metrov. Petindvajsetletni strelec iz Gornjih Ležeč je zadel 574 krogov. V kvalifikacijskem delu je bil med 120 tekmovalci najboljši Kitajec Jifan Džang s 589 krogi, v tekmi za zlato kolajno pa ga je ugnal njegov rojak Džinjao Lju s 17:15. Odličje bronastega leska je osvojil Ukrajinec Pavlo Korostilov.