Ben Roethlisberger, drugače tudi Big Ben, v svoji najboljši podobi - številna opotekanja, izmikanja in natančne podaje. Postal je šele deveti podajalec, ki je presegel mejo 500 jardov. Rekord ima Norm Van Brocklin s 554 jardov, ki jih je vrgel leta 1951. Foto: EPA
San Diego si je z zmago zagotovil prvo mesto v diviziji AFC zahod. Foto: EPA
Igralci Cincinnatija so se spomnili na soigralca Chrisa Henryja, ki je pred dnevi umrl v avtomobilski nesreči. Foto: EPA
Philadelphia si je z 10. zmago že zagotovila nastop v končnici. Foto: EPA
Darren McFadden
Oakland je presenetil Denver, ki bo imel še nekaj dela v lovu na končnico. Foto: EPA
New England
New England Patriotsi so z 9. zmago le še korak od končnice. Foto: EPA

Jeklarji so v 15. tednu po šokantni končnici ugnali Green Bay s 37:36 in s 50-odstotnim izkupičkom zmag (7-7) ostajajo v lovu na dva "wild carda", ki še prinašata nastop v končnici.

Prvič letos videli več kot 500 jardov
Junak tekme je bil domači podajalec Ben Roethlisberger, ki je vrgel 46 podaj, končal jih je 29, s katerimi je zbral kar 503 jardov, s čimer je postal prvi v zgodovini kluba, ki je presegel magično mejo 500 jardov! Prav tako je postavil rekord sezone, pred tem je najdaljšo dolžino dosegel podajalec Philadelphie Donovan McNabb, ki je proti San Diegu sredi novembra vrgel za 450 jardov.

Jeklarji slabo predali žogo
Omenimo le razplet zadnje četrtine: slabe štiri minute pred koncem je Jeff Reed s 43 jardov zadel prosti strel, s katerim so gostitelji povedli s 30:28. Domači trener Mike Tomlin je nato vse presenetil in se odločil za "onside kick", s katerim so njegovi varovanci lahkomiselno predali žogo na lastnih 39 jardih. Podajalec Aaron Rodgers (podaje: 48/26, 383 jardov) je v vsega minuti in 52 sekundah poskrbel za zadetek, z akcijo za dodatni dve točki so Packersi povedli s 36:30.

V dveh minutah "prehodili" 86 jardov
Jeklarjem sta ostali 2 minuti in šest sekund in v tem času so morali premagati 86 jardov. To jim je tudi uspelo, ob samem izteku časa pa je Big Ben z 19 jardov podal Miku Wallacu, ki je žogo ujel povsem ob avtu, akcija je bila na las podobna tisti z lanskega Super Bowla, na katerem je Roethlisberger s 6 jardov ob kotu igrišča našel Santonia Holmesa, kar je pomenilo zmago proti Arizoni. Razplet bi bil morda lahko povsem drugačen, če Mason Crosby v drugi četrtini ne bi zgrešil razmeroma lahkega prostega strela s 34 jardov.

Kaeding zadel z 52 jardov
V derbiju konference AFC je San Diego s 27:24 ugnal Cincinnati. Chargersi so pred zadnjo četrtino že vodili s 24:13. Bangelsi so se vrnili s prestreženo žogo Philipa Riversa in 54 sekund pred koncem tekme s prostim strelom Shayna Grahama s 34 jardov izenačili na 24:24. Gostitelji so imeli vsega 54 sekund časa, v katerem so svojemu strelcu Natu Kaedingu pripravili težek položaj, saj je moral streljati z 52 jardov, a je vseeno suvereno zadel.

Kavboji ustavili Svetnike
Dallas, ki decembra igra tradicionalno slabo, je tokrat presenetil New Orleans, saj je v gosteh zmagal s 24:17 in s tem Saintsom zadal prvi poraz v sezoni. Brez poraza tako ostaja le še Indianapolis, ki je že v četrtek zmagal v Jacksonvillu s 35:31. Peyton Manning (podaje: 30/23, 308 jardov) je pet minut pred koncem vrgel podajo dolgo 65 jardov, ki jo je ujel Reggie Wayne.

Konferenca AFC: Osem ekip v lovu na dve vstopnici wild card
Pogled na lestvico Konference AFC kaže izjemno izenačenost v lovu na dve prosti mesti za končnico. To imata trenutno v rokah Baltimore in Denver (8-6), a upanje ohranja kar šest ekip, ki imajo razmerje zmag 7-7!