Med kadetinjami do 18 let je pričakovano slavila Janja Garnbret, zadnja leta nepremagljiva v mladinski konkurenci. Levo Mia Krampl, desno Vita Lukan. Foto: Domen Švab

Neverjetno, da sem že tretjič zapored postala mladinska svetovna prvakinja. Zelo sem zadovoljna s svojim plezanjem v vseh krogih. Še bolj pa sem vesela, da sem stala na stopničkah skupaj z Mio in Vito.

Janja Garnbret
Garnbretova je tretjič zapored postala svetovna mladinska prvakinja. Foto: BoBo

V kadetski konkurenci do 18 let je naslov mladinske svetovne prvakinje v težavnosti ubranila Janja Garnbret, tudi aktualna članska svetovna prvakinja, srebro si je priplezala Mia Krampl, bron pa Vita Lukan.

Uspeh sta dopolnila Luka Potočar, četrti med starejšimi dečki, in Tjaša Slemenšek, peta med kadetinjami. Tekmovalce v prihodnjih dneh čaka še balvanski del mladinskega svetovnega prvenstva.

Garnbretova pričakovano slavila
Med kadetinjami do 18 let je pričakovano slavila Janja Garnbret, zadnja leta nepremagljiva v mladinski konkurenci. Po izjemnem uspehu septembra v Parizu, kjer je kot druga najmlajša tekmovalka v zgodovini postala svetovna prvakinja leta 2016 med članicami, je osvojila tudi naslov mladinske svetovne prvakinje 2016 v težavnosti. "Neverjetno, da sem že tretjič zapored postala mladinska svetovna prvakinja. Zelo sem zadovoljna s svojim plezanjem v vseh krogih. Še bolj pa sem vesela, da sem stala na stopničkah skupaj z Mio in Vito," se je nove lovorike razveselila 17-letna Korošica, ki bo na Kitajskem branila tudi lanski naslov mladinske prvakinje v balvanih.

Kramplova dala vse od sebe
Srebro si je že drugič priplezala Mia Krampl, letos kot kadetinja, lani v konkurenci do 16 let. "Po ne najuspešnejših kvalifikacijah sem se v polfinale podala odločno in priplezala dovolj visoko za finale, kjer nisem preveč razmišljala in sem dala vse od sebe. S končnim drugim mestom sem zelo zadovoljna in hkrati vesela, da mi je uspelo ohraniti naslov svetovne mladinske podprvakinje," je bila zadovoljna 16-letna Kramplova.

Lukanova se je veselila finala
Bronaste medalje v težavnosti se je veselila Vita Lukan: "Na svetovno prvenstvo sem odšla z dobrim občutkom, saj sem vedela, da sem dovolj pripravljena. Po polfinalu, kjer sem končala na drugem mestu, sem se zares veselila finala. V smer sem odšla sproščeno, z željo, da odplezam kar se da dobro. Najbolj me veseli, da si lahko stopničke delim z Mio in Janjo."

Konec novembra še v Kranju
Slovenske tekmovalce čaka še balvanski del mladinskega svetovnega prvenstva s četrtkovimi in petkovimi kvalifikacijami, polfinalom v soboto in finalom v nedeljo, 13. novembra. Konec novembra bodo najboljši tudi na domačih tleh na finalni članski tekmi svetovnega pokala v težavnosti Kranj 2016.