Benjamin Raich pravi, naj navijači potrpijo. Na vrsti sta še disciplini, v katerih je bil Raich zlat v Torinu leta 2006, še na vrsti: veleslalom in slalom. Foto: EPA

Po treh tekmah v moškem delu olimpijskega sporeda so avstrijski alpski smučarji še brez medalje, zlasti boleč pa je bil poraz v superveleslalomu, ko je bil še najboljši Benjamin Raich na 14. mestu. Na nedeljski superkombinaciji je Avstrija prvič po letu 1994 ostala brez medalje.

"Nismo čarovniki, nismo stroji, ki bi vedno zmagovali. Vem pa, da smo še vedno dobri smučarji," prosi Raich za potrpljenje.

Kar ni uspelo alpskim smučarjem, je dosegel Andreas Matt v novi olimpijski disciplini, smučarskem krosu. Brat svetovnega prvaka v slalomu Maria Matta je na nedeljski tekmi osvojil srebrno medaljo.

Najbolj smučarski narod na svetu je delno zadoščenje dobil vsaj z zlato medaljo Andree Fischbacher v superveleslalomu. Za Kronenzeitung je Fischbacherjeva nacionalna junakinja in rešiteljica naroda. Dunajski Kurier gre še dlje in "Fischi" primerja kar z akcijskim junakom Rockyjem.