Biatlonec Jevgenij Ustjugov je eden od Rusov, ki je za las ostal brez olimpijske medalje (20 km). A najbrž se zaradi tega ne sekira preveč, saj je kaseneje na tekmi s skupinskim štartom osvojil zlato. Foto: EPA

Pred zadnjim tekmovalnim tednom olimpijskih iger v Vancouvru morajo organizatorji podeliti še 36 od 86 kompletov medalj. Po številu medalj so najuspešnejše ZDA (24), Nemčija (18) in Norveška (12). Rusijo z osmimi medaljami najdemo na šestem mestu, se pa Rusi nahajajo z enim drugim rekordom - imajo največ četrtih mest. Kar osem njihovih športnikov je za las ostalo brez olimpijske medalje.

Bauer Sloveniji pritekel edino čertrto mesto
Po številu četrtih mest sledijo Avstrija in Kanada (po šest), Švica, Švedska, Norveška ter ZDA (po štiri). Slovenija ima po zaslugi biatlonca Klemena Bauerja eno četrto mesto.

Pred štirimi leti so v Torinu največ četrtih mest osvojili kanadski (11 četrtih mest), norveški (10) in nemški (8) športniki.