Jelena Ribakina je v letošnji sezoni še nadgradila zmago v Wimbledonu julija lani. Odlična je na vseh podlagah in kmalu bo postala kandidatka tudi za prvo mesto na lestvici WTA. Foto: Reuters

Rune prvič nastopa v italijanski prestolnici, v četrtfinalu pa je ugnal prvega igralca sveta Novaka Đokovića.

V prvem nizu sta oba tekmeca odlično servirala, brejkov ni bilo. Podaljšano igro je dobil Ruud s 7:2. Rune je v drugem nizu zaostajal že z 2:4, nato pa dobil štiri igre zapored. V odločilnem nizu je Ruud popustil, izgubil je servis v četrti in osmi igri. Prvi polfinalni obračun je trajal dve uri in 43 minut.

20-letni Danec bo v nedeljo ob 16.00 v večnem mestu naskakoval peto turnirsko zmago po dveh zmagah v Münchnu in po eno po Stockholmu in Parizu.

Daniil Medvedjev je letos osvojil turnirje v Rotterdamu, Dohi, Dubaju in Miamiju. Vsi so bili odigrani na trdi podlagi. V nedeljo bo lovil prvo zmago na turnirjih ATP na pesku v karieri. Foto: Reuters

Dež ni ustavil Medvedjeva
Medvedjev je v obeh nizih do ključnega odvzema servisa prišel v enajsti igri. Za zmago je potreboval uro in 47 minut. 27-letni Rus, ki je septembra 2021 osvojil turnir za grand slam v New Yorku, bo lovil jubilejni 20. turnir ATP. Šele drugič bo igral v finalu turnirja na pesku, le leta 2019 se je uvrstil v finale v Barceloni.

V Rimu je Rus nastopil trikrat, a vse do letos ni dobil niti enega dvoboja. Ta teden je igral zelo dobro, tokrat ga tudi dež ni zmotil. Če bo Medvedjev v nedeljo osvojil turnir, se bo zavihtel na drugo mesto lestvice ATP.

Kalinina predala finalni obračun na začetku drugega niza
Zaradi dežja se je ženski finale začel šele ob 23.00. Anhelina Kalinina se je pri zaostanku s 4:6 in 0:1 predala zaradi poškodbe leve stegenske mišice. Zmagovalka Wimbledona Jelena Ribakina se je veselila druge zmage na turnirjih serije 1000 v tej sezoni. Pokal je dvignila tudi v Indian Wellsu, v Miamiju pa je izgubila v finalu proti Petri Kvitovi.

Kalinina je začela sijajno in povedla s 3:1, nato pa je izgubila začetni udarec v šesti in deseti igri.

Anhelina Kalinina se je kljub poškodbi veselila uspeha kariere. Foto: Reuters

V drugem nizu je Ribakina zanesljivo zadržala servis v uvodni igri, nato pa se je Kalinina na začetku druge igre predala, saj ni več mogla stopiti na levo nogo. 26-letna Ukrajinka je na lestvici WTA na 47. mestu. V zadnjih 35 letih v finalu Rima nikoli ni igrala tako nizko uvrščena tenisačica.

"Zelo sem zadovoljna, čeprav seveda nisem hotela na tak način osvojiti turnirja. Anhelina je odigrala izjemen turnir in res koda, da ga je končala s poškodbo. Najbolj sem ponosna, da sem že dlja časa na visoki ravni. Ni lahko, saj si turnirji sledijo na različnih podlagah, veliko je potovanj. Letos sem naredila nov korak v pravo smer," je povedala Ribakina, ki je v tej sezoni izgubila le dvakrat v 21 obračunih.