Prvi polčas je postregel z izenačeno igro. Celjani so večji del vodili, a jim nikakor ni uspelo zlomiti odpora domačinov, ki so izničili zaostanek treh golov (od 7:4 do 10:10). Ob glavnem odmoru je semafor kazal 12:11 za državne prvake.

Ko so Celjani v drugem polčasu zaigrali trdo v obrambi, je domačim pošla sapa. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani dodali plin
Pivovarji so po prihodu iz slačilnic pokazali drugačen obraz. Stisnili so v obrambi in si hitro priigrali nekaj zadetkov prednosti. Patrik Leban je v 38. minuti zabil za 19:13. Ko je Gal Marguč v 46. minuti povišal na 25:16, se je zdelo, da je tekma odločena. In res, kakovostna razlika je bila prevelika, Celjani so zlahka branili visoko prednost, Mariborčani pa niso imeli dinamita, da bi preobrnili tekmo.

Šest golov Silve in Šarca
V celjski vrsti sta bila najučinkovitejša Diogo Silva in Josip Šarac, ki sta dosegla po šest golov, v mariborski pa Dani Zugan in Adrian Miličević s po petimi zadetki.

Že sredi tedna je Ribnica z 28:25 premagala Izolo, tako da je s tekmo več in polnim izkupičkom sama ostala na vrhu lestvice, medtem ko je bilo Gorenje s 37:32 boljše od Kopra.

Remi Ribnice z Minskom
Ribničani so v soboto igrali prvo tekmo drugega kroga Pokala EHF proti SKA Minsku in remizirali (33:33). Jan Pucelj je pri domačih dosegel enajst golov.