Lars Christiansen, veteran na levem krilu, je nezgrešljiv s sedmih metrov. Tokrat je najstrožje kazni izvajal 3/3, zadnjo tik pred zadnjim žvižgom. Foto: EPA
Heiner Brand
Heiner Brand je bil ob nekaterih težavah s poškodbami nemočen, da bi svojo ekipo popeljal v bitko za drugi evropski naslov. Foto: Reuters
Hrvati so se oddolžili Francozom

Odločilno sedemmetrovko je po prekršku nad Michaelom Knudsnom izkoristil Lars Christiansen. Severnjaki so tako prekinili "črni" niz polfinalnih porazov na EP-jih, kjer so v letih 2002, 2004 in 2006 vedno zasedli tretje mesto. Dvakrat (2002, 2004) so jim pot v finale preprečili ravno današnji nasprotniki.

Svetovni prvaki so v 26. minuti po seriji 7:0 in treh zadetkih Floriana Kehrmanna vodili že z 12:7. Varovanci Ulrika Wilbeka so izenačili šele v 38. minuti po protinapadu Christiansena, nato pa večkrat povedli tudi za dva gola. Nazadnje v 58. minuti (25:23), vendar sta izenačila Sebastian Preiss in Michael Kraus.

V finalu ponovitev iz Stavangerja
V finalu bo na sporedu ponovitev prve tekme drugega dela EP-ja v Stavangerju, ko so Danci Hrvate zlomili s kar 30:20 in jim prizadejali tretji najhujši poraz na evropskih prvenstvih. Kako bo tokrat? Lino Červar gotovo že išče rešitve za dansko agresivno obrambo, hrvaški reprezentant Nikša Kaleb pa napoveduje: "Koga sem si želel v finalu? Nemce, pa da vidimo, kdo je boljši v Evropi, oni ali mi. Ampak tudi Dance bomo ugnali ..."